Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Bjarg - Sotra

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Norvegia2.Division · Norvegia Final
Bjarg
VÎÎVV
Final1-3Pauză 0-1
Sotra
VÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Bjarg 44%Egal 27%Sotra 29%

Bjarg 1-3 Sotra: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Bjarg 1-3 Sotra (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru victoria lui Sotra, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG a ieșit (55%). Scorul exact 1-3 avea 2,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Bjargîn meciSotra
5
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Bjarg vs Sotra

Bjarg marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,0. Sotra marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Bjargultimele 5Sotra
1,80
Puncte / meci
0,60
1,8
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Bjarg și ultimele 5 Sotra, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Bjarg3-0-2

V
Lysekloster - Bjarg01.08.26 · 2.Division
0-3
Î
Bjarg - Pors25.07.26 · 2.Division
0-1
Î
Mjondalen - Bjarg27.06.26 · 2.Division
1-0
V
Bjarg - Vidar20.06.26 · 2.Division
3-1
V
Traeff - Bjarg14.06.26 · 2.Division
2-3

Sotra1-0-4

V
Sotra - Arendal02.08.26 · 2.Division
3-0
Î
Notodden - Sotra25.07.26 · 2.Division
1-0
Î
Sotra - Jerv28.06.26 · 2.Division
1-3
Î
Kvik Halden - Sotra20.06.26 · 2.Division
2-1
Î
Sotra - Brattvag14.06.26 · 2.Division
0-1

Întâlniri directe Bjarg - Sotra

Bjarg 1Egal 0Sotra 0
V
Sotra - Bjarg25.05.2026 · pauză 0-0
1-2

V/E/Î din perspectiva Bjarg. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Bjarg - Sotra

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Bjarg2.0544% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Sotra3.1029% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.30
X2 1.56
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.54
GG Nu 2.32

Analiza de dinainte de meci

Bjarg - Sotra s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 2.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Bjarg vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Sotra are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Sotra - Bjarg 1-2, pe 25 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Bjarg, la 2.05, cu egalul la 3.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.54.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Bjarg și 1,2 pentru Sotra. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 73% în model, dar la 1.30 plătește sub cota corectă de 1.37. Peste 1.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. La 1.17, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Bjarg - Sotra

Goluri estimate: 1,62 Bjarg și 1,15 Sotra, total 2,77. 1X2 în model: 48% · 25% · 27%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%1-010,2%2-19,5%2-08,2%0-17,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză0-1
Cornere5-3
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startBjarg · 2.05
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Bjarg - Sotra?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Bjarg - Sotra?

În 2.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Bjarg - Sotra?

Pe Stavollen Stadion, în Bergen, sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Bjarg - Sotra?

Bjarg pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Bjarg - Sotra?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din 2.Division

Toată liga →