Sâmbătă17 octombrie
Live 107 Pune pont

CehiaCehia · 3. CFL

Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice

16:30 Duminică, 18 octombrie
Neratovice Byskovice
VVÎEÎ
11.60 X4.00 24.25
1X1.15 X22.05 121.17

Ultimele 5 / 5: Benatky nad Jizerou marchează 2.6 și primește 1.2. Neratovice Byskovice 1.4 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 21%

Goluri / meci

2.6 + 1.4

Peste 2.5

1.56 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.63 · Nu 2.15

Analiză Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice

Benatky nad Jizerou o primește pe Neratovice Byskovice duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Benatky nad Jizerou are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 6 goluri primite (2,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Neratovice Byskovice are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Benatky nad Jizerou stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Benatky nad Jizerou a câștigat 2, Neratovice Byskovice a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.08.2026, s-a terminat Benatky nad Jizerou 1–1 Neratovice Byskovice.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.00 / 4.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 56% pentru Benatky nad Jizerou, 23% pentru egal și 21% pentru Neratovice Byskovice. Favorită e Benatky nad Jizerou. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,30) și cele deduse din cote (1,94 – 1,11) și ajunge la 2,02 goluri estimate pentru Benatky nad Jizerou și 1,21 pentru Neratovice Byskovice, adică 3,23 în total. Cu aceste valori, Benatky nad Jizerou câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Neratovice Byskovice câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%.

Statistici-cheie
IndicatorBenatky nad JizerouNeratovice Byskovice
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-1-2
Puncte / meci2,201,40
Goluri marcate (medie)13 (2,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)8 (1,6)
% Peste 2.560%60%
% GG60%20%
Victorii H2H (3 meciuri)20
Goluri estimate (model)2,021,21
Șanse de victorie (model)56%23%

Goluri estimate

2,02 – 1,21 · total 3,23

1X2 model

56% · 21% · 23%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Benatky nad. ↓ / Neratovice . →012345
0 4,0 4,8 2,9 1,2 0,4 0,1
1 8,0 9,7 5,8 2,4 0,7 0,2
2 8,1 9,8 5,9 2,4 0,7 0,2
3 5,4 6,6 4,0 1,6 0,5 0,1
4 2,7 3,3 2,0 0,8 0,2 0,1
5 1,1 1,3 0,8 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Benatky nad Jizerou, coloane = goluri Neratovice Byskovice.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Neratovice Byskovice. Neratovice Byskovice primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Benatky nad Jizerou are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.60 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice?

Meciul face parte din 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice?

Cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.00 / 4.25. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Benatky nad Jizerou, 23% egal și 21% pentru Neratovice Byskovice, cu Benatky nad Jizerou favorită la cota 1.60.

Câte goluri se așteaptă în Benatky nad Jizerou – Neratovice Byskovice?

Modelul nostru estimează 3,23 goluri (2,02 pentru Benatky nad Jizerou, 1,21 pentru Neratovice Byskovice). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din 3. CFL
17.10
11:15
Motorlet Praga – Sparta Praga B 3.601.80
17.10
11:15
Chrudim – Horni Redice 1.753.75
17.10
16:00
Banik Sous – Varnsdorf 1.923.25
17.10
17:00
Slavia Praga C – Kraluv Dvur 2.872.07