Duminică18 octombrie
Live 42 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · Bundesliga (F)

Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)

Bayern Munchen (F)
VVVEV
19:00 Luni, 19 octombrie
Stuttgart (F)
ÎEEÎE
11.03 X15.00 225.00
1X— X28.80 12—

Ultimele 5 / 5: Bayern Munchen (F) marchează 2.6 și primește 1.0. Stuttgart (F) 1.2 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 90% · Egal 6% · Oaspete 4%

Goluri / meci

2.6 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)

Bayern Munchen (F) o primește pe Stuttgart (F) luni, 19 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Bundesliga (F) (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Bayern Munchen (F) are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Stuttgart (F) are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bayern Munchen (F) stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.03 / 15.00 / 25.00. După ce scoatem marja (aproximativ 7,8% pe piața asta), rămân 90% pentru Bayern Munchen (F), 6% pentru egal și 4% pentru Stuttgart (F). Favorită e Bayern Munchen (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,50 goluri estimate pentru Bayern Munchen (F) și 1,10 pentru Stuttgart (F), adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Bayern Munchen (F) câștigă în 68% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Stuttgart (F) câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 22 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBayern Munchen (F)Stuttgart (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-00-3-2
Puncte / meci2,600,60
Goluri marcate (medie)13 (2,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)5 (1,0)12 (2,4)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)2,501,10
Șanse de victorie (model)68%15%

Goluri estimate

2,50 – 1,10 · total 3,60

1X2 model

68% · 17% · 15%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Bayern Munc. ↓ / Stuttgart (. →012345
0 2,7 3,0 1,7 0,6 0,2 0,0
1 6,8 7,5 4,1 1,5 0,4 0,1
2 8,5 9,4 5,2 1,9 0,5 0,1
3 7,1 7,8 4,3 1,6 0,4 0,1
4 4,4 4,9 2,7 1,0 0,3 0,1
5 2,2 2,4 1,3 0,5 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bayern Munchen (F), coloane = goluri Stuttgart (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Stuttgart (F). Stuttgart (F) primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Bayern Munchen (F) are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.03 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
1.2
1.0
Primite / meci
2.4
80%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)?

Meciul face parte din Bundesliga (F) (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.03 / 15.00 / 25.00. Fără marjă, asta înseamnă 90% pentru Bayern Munchen (F), 6% egal și 4% pentru Stuttgart (F), cu Bayern Munchen (F) favorită la cota 1.03.

Câte goluri se așteaptă în Bayern Munchen (F) – Stuttgart (F)?

Modelul nostru estimează 3,60 goluri (2,50 pentru Bayern Munchen (F), 1,10 pentru Stuttgart (F)). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Bundesliga (F)
18.10
15:00
Union Berlin (F) – Nurnberg (F) 1.674.10
18.10
19:30
Mainz (F) – Wolfsburg (F) 18.001.04