Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

Union Berlin (F) – Nurnberg (F)

15:00 Duminică, 18 octombrie
Nurnberg (F)
—
11.67 X4.00 24.10
1X1.18 X22.02 121.19

1X2, fără marjă

Gazdă 55% · Egal 23% · Oaspete 22%

Goluri / meci

—

Peste 2.5

1.41

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Union Berlin (F) – Nurnberg (F)

Union Berlin (F) o primește pe Nurnberg (F) duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pentru Union Berlin (F) nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Nurnberg (F) nu avem meciuri recente în baza de date.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 4.00 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 55% pentru Union Berlin (F), 23% pentru egal și 22% pentru Nurnberg (F). Favorită e Union Berlin (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 2,06 goluri estimate pentru Union Berlin (F) și 1,27 pentru Nurnberg (F), adică 3,33 în total. Cu aceste valori, Union Berlin (F) câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Nurnberg (F) câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,6%.

Statistici-cheie
IndicatorUnion Berlin (F)Nurnberg (F)
Meciuri analizate00
V-E-Î0-0-00-0-0
Puncte / meci0,000,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)0 (0,0)0 (0,0)
% Peste 2.50%0%
% GG0%0%
Goluri estimate (model)2,061,27
Șanse de victorie (model)56%23%

Goluri estimate

2,06 – 1,27 · total 3,33

1X2 model

56% · 21% · 23%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Union Berli. ↓ / Nurnberg (F) →012345
0 3,6 4,5 2,9 1,2 0,4 0,1
1 7,4 9,4 5,9 2,5 0,8 0,2
2 7,6 9,6 6,1 2,6 0,8 0,2
3 5,2 6,6 4,2 1,8 0,6 0,1
4 2,7 3,4 2,2 0,9 0,3 0,1
5 1,1 1,4 0,9 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Union Berlin (F), coloane = goluri Nurnberg (F).

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Union Berlin (F) are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.67 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,6%).

Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.

Întrebări frecvente

La ce oră începe Union Berlin (F) – Nurnberg (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Union Berlin (F) – Nurnberg (F)?

Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Union Berlin (F) – Nurnberg (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.67 / 4.00 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Union Berlin (F), 23% egal și 22% pentru Nurnberg (F), cu Union Berlin (F) favorită la cota 1.67.

Câte goluri se așteaptă în Union Berlin (F) – Nurnberg (F)?

Modelul nostru estimează 3,33 goluri (2,06 pentru Union Berlin (F), 1,27 pentru Nurnberg (F)). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 2–1.