Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

MyanmarMyanmar · National League

Ayeyawady United – Shan United

Ayeyawady United
ÎÎVÎV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Shan United
VVÎVE
19.30 X6.00 21.18
1X3.65 X2— 121.06

Ultimele 5 / 5: Ayeyawady United marchează 1.8 și primește 2.2. Shan United 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 10% · Egal 15% · Oaspete 76%

Goluri / meci

1.8 + 2.2

Peste 2.5

1.45 · forma 100% / 60%

GG

Da 2.07 · Nu 1.68

Analiză Ayeyawady United – Shan United

Ayeyawady United o primește pe Shan United sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în National League (Myanmar). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ayeyawady United are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Shan United are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shan United stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Ayeyawady United a câștigat 0, Shan United a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 10.02.2026, s-a terminat Ayeyawady United 1–3 Shan United.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 9.30 / 6.00 / 1.18. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 10% pentru Ayeyawady United, 15% pentru egal și 76% pentru Shan United. Favorită e Shan United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.68.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,20) și cele deduse din cote (0,75 – 2,49) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Ayeyawady United și 2,34 pentru Shan United, adică 3,42 în total. Cu aceste valori, Ayeyawady United câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Shan United câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,7%.

Statistici-cheie
IndicatorAyeyawady UnitedShan United
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)9 (1,8)11 (2,2)
Goluri primite (medie)11 (2,2)5 (1,0)
% Peste 2.5100%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (4 meciuri)04
Goluri estimate (model)1,082,34
Șanse de victorie (model)16%65%

Goluri estimate

1,08 – 2,34 · total 3,42

1X2 model

16% · 19% · 65%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ayeyawady U. ↓ / Shan United →012345
0 3,3 7,7 9,0 7,0 4,1 1,9
1 3,5 8,3 9,7 7,5 4,4 2,1
2 1,9 4,5 5,2 4,1 2,4 1,1
3 0,7 1,6 1,9 1,5 0,9 0,4
4 0,2 0,4 0,5 0,4 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ayeyawady United, coloane = goluri Shan United.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ayeyawady United. Ayeyawady United primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Shan United are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 2.07 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
2.2
2.2
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
60%
100%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ayeyawady United – Shan United?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ayeyawady United – Shan United?

Meciul face parte din National League (Myanmar). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ayeyawady United – Shan United?

Cotele 1X2 sunt 9.30 / 6.00 / 1.18. Fără marjă, asta înseamnă 10% pentru Ayeyawady United, 15% egal și 76% pentru Shan United, cu Shan United favorită la cota 1.18.

Câte goluri se așteaptă în Ayeyawady United – Shan United?

Modelul nostru estimează 3,42 goluri (1,08 pentru Ayeyawady United, 2,34 pentru Shan United). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din National League
16.10
12:00
Thitsar Arman – Ispe FC 2–3
10.10
12:00
Myawady – Yadanarbon 0–2