Noua Zeelanda · National League (F)
Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)
Ultimele 5 / 5: Auckland United FC (F) marchează 2.6 și primește 0.8. Eastern Suburbs (F) 3.4 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 26% · Oaspete 27%
Goluri / meci
2.6 + 3.4
Peste 2.5
1.59 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)
Auckland United FC (F) o primește pe Eastern Suburbs (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 06:00 (ora României), în National League (F) (Noua Zeelanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Auckland United FC (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Eastern Suburbs (F) are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 1 gol primite (3,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Eastern Suburbs (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Auckland United FC (F) a câștigat 1, Eastern Suburbs (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 25.07.2026, s-a terminat Eastern Suburbs (F) 1–0 Auckland United FC (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.50 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 48% pentru Auckland United FC (F), 26% pentru egal și 27% pentru Eastern Suburbs (F). Favorită e Auckland United FC (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.17, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,10) și cele deduse din cote (1,74 – 1,26) și ajunge la 1,57 goluri estimate pentru Auckland United FC (F) și 1,68 pentru Eastern Suburbs (F), adică 3,25 în total. Cu aceste valori, Auckland United FC (F) câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Eastern Suburbs (F) câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Auckland United FC (F) | Eastern Suburbs (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 2,40 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 17 (3,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,57 | 1,68 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 41% |
Goluri estimate
1,57 – 1,68 · total 3,25
1X2 model
36% · 23% · 41%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| Auckland Un. ↓ / Eastern Sub. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,9 | 6,5 | 5,5 | 3,1 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 6,1 | 10,2 | 8,6 | 4,8 | 2,0 | 0,7 |
| 2 | 4,8 | 8,0 | 6,7 | 3,8 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 2,5 | 4,2 | 3,5 | 2,0 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,0 | 1,6 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Auckland United FC (F), coloane = goluri Eastern Suburbs (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 3,25 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Auckland United FC (F) 36%, egal 23%, Eastern Suburbs (F) 41%. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.59 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.07.26 | Eastern Suburbs (F) – Auckland United FC (F) | 1–0 | 1–0 |
| 29.11.25 | Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F) | — | 1–0 |
| 29.10.25 | Eastern Suburbs (F) – Auckland United FC (F) | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 06:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)?
Meciul face parte din National League (F) (Noua Zeelanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.50 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Auckland United FC (F), 26% egal și 27% pentru Eastern Suburbs (F), cu Auckland United FC (F) favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Auckland United FC (F) – Eastern Suburbs (F)?
Modelul nostru estimează 3,25 goluri (1,57 pentru Auckland United FC (F), 1,68 pentru Eastern Suburbs (F)). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.