ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau
Ultimele 5 / 5: ASV Neudorf/Parndorf II marchează 0.2 și primește 2.4. SV Eberau 2.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 24% · Oaspete 35%
Goluri / meci
0.2 + 2.4
Peste 2.5
1.44 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.44 · Nu 2.60
Analiză ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau
ASV Neudorf/Parndorf II o primește pe SV Eberau duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
ASV Neudorf/Parndorf II are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 12 goluri primite (0,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. SV Eberau are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 11 goluri primite (2,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, SV Eberau stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, ASV Neudorf/Parndorf II a câștigat 0, SV Eberau a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.03.2026, s-a terminat ASV Neudorf/Parndorf II 0–3 SV Eberau.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.80 / 2.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 41% pentru ASV Neudorf/Parndorf II, 24% pentru egal și 35% pentru SV Eberau. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.44 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.60.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 2,40) și cele deduse din cote (1,69 – 1,57) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru ASV Neudorf/Parndorf II și 1,98 pentru SV Eberau, adică 3,43 în total. Cu aceste valori, ASV Neudorf/Parndorf II câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 22%, iar SV Eberau câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | ASV Neudorf/Parndorf II | SV Eberau |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,45 | 1,98 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 50% |
Goluri estimate
1,45 – 1,98 · total 3,43
1X2 model
28% · 22% · 50%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| ASV Neudorf. ↓ / SV Eberau → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,2 | 6,4 | 6,3 | 4,2 | 2,1 | 0,8 |
| 1 | 4,7 | 9,3 | 9,2 | 6,1 | 3,0 | 1,2 |
| 2 | 3,4 | 6,7 | 6,7 | 4,4 | 2,2 | 0,9 |
| 3 | 1,6 | 3,3 | 3,2 | 2,1 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,6 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ASV Neudorf/Parndorf II, coloane = goluri SV Eberau.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: ASV Neudorf/Parndorf II. ASV Neudorf/Parndorf II primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: ASV Neudorf/Parndorf II. ASV Neudorf/Parndorf II a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Apărare vulnerabilă: SV Eberau. SV Eberau primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie SV Eberau are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 2.55 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.03.26 | ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau | 0–1 | 0–3 |
| 24.08.25 | SV Eberau – ASV Neudorf/Parndorf II | 1–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau?
Meciul face parte din Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.80 / 2.55. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru ASV Neudorf/Parndorf II, 24% egal și 35% pentru SV Eberau, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în ASV Neudorf/Parndorf II – SV Eberau?
Modelul nostru estimează 3,43 goluri (1,45 pentru ASV Neudorf/Parndorf II, 1,98 pentru SV Eberau). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.