Amurrio – San Ignacio
Ultimele 5 / 5: Amurrio marchează 0.0 și primește 2.2. San Ignacio 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 21% · Egal 28% · Oaspete 51%
Goluri / meci
0.0 + 1.4
Peste 2.5
2.17 · forma 40% / 60%
GG
Da 2.05 · Nu 1.69
Analiză Amurrio – San Ignacio
Amurrio o primește pe San Ignacio duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Amurrio are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 0 goluri marcate și 11 goluri primite (0,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. San Ignacio are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, San Ignacio stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.20 / 3.25 / 1.78. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 21% pentru Amurrio, 28% pentru egal și 51% pentru San Ignacio. Favorită e San Ignacio. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.17 și sub 2.5 la 1.59, adică 42% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.05 și Nu la 1.69.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 1,80) și cele deduse din cote (0,88 – 1,49) și ajunge la 0,69 goluri estimate pentru Amurrio și 1,65 pentru San Ignacio, adică 2,34 în total. Cu aceste valori, Amurrio câștigă în 15% din cazuri, egalul iese în 24%, iar San Ignacio câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,9%.
| Indicator | Amurrio | San Ignacio |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 0 (0,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 0% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 0,69 | 1,65 |
| Șanse de victorie (model) | 15% | 61% |
Goluri estimate
0,69 – 1,65 · total 2,34
1X2 model
15% · 24% · 61%
Peste 2.5 model
42% · cotă corectă 2.38
GG model
40% · cotă corectă 2.50
Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute
| Amurrio ↓ / San Ignacio → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,6 | 15,9 | 13,1 | 7,2 | 3,0 | 1,0 |
| 1 | 6,6 | 11,0 | 9,0 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 2,3 | 3,8 | 3,1 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 0,5 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Amurrio, coloane = goluri San Ignacio.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Amurrio. Amurrio primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Amurrio. Amurrio a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie San Ignacio are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.78 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Amurrio – San Ignacio?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Amurrio – San Ignacio?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Amurrio – San Ignacio?
Cotele 1X2 sunt 4.20 / 3.25 / 1.78. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru Amurrio, 28% egal și 51% pentru San Ignacio, cu San Ignacio favorită la cota 1.78.
Câte goluri se așteaptă în Amurrio – San Ignacio?
Modelul nostru estimează 2,34 goluri (0,69 pentru Amurrio, 1,65 pentru San Ignacio). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 0–1.