Spania Am. · Tercera Division, Group 18, Relegation Round
Almansa – San Clemente
Ultimele 5 / 5: Almansa marchează 1.8 și primește 0.6. San Clemente 1.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 27% · Oaspete 24%
Goluri / meci
1.8 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Almansa – San Clemente
Almansa o primește pe San Clemente duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division, Group 18, Relegation Round (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Almansa are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 3 goluri primite (1,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. San Clemente are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Almansa stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.35 / 3.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 48% pentru Almansa, 27% pentru egal și 24% pentru San Clemente. Favorită e Almansa.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Almansa și 1,20 pentru San Clemente, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Almansa câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 22%, iar San Clemente câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Almansa | San Clemente |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 22% |
Goluri estimate
2,00 – 1,20 · total 3,20
1X2 model
56% · 22% · 22%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Almansa ↓ / San Clemente → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 4,9 | 2,9 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 8,2 | 9,8 | 5,9 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,2 | 9,8 | 5,9 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 5,4 | 6,5 | 3,9 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 2,7 | 3,3 | 2,0 | 0,8 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 1,1 | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Almansa, coloane = goluri San Clemente.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: San Clemente. San Clemente primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Almansa are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.87 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Almansa – San Clemente?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Almansa – San Clemente?
Meciul face parte din Tercera Division, Group 18, Relegation Round (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Almansa – San Clemente?
Cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.35 / 3.70. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Almansa, 27% egal și 24% pentru San Clemente, cu Almansa favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în Almansa – San Clemente?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (2,00 pentru Almansa, 1,20 pentru San Clemente). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.