Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division, Group 18, Relegation Round

Villarrubia – CD Guadalajara B

Villarrubia
ÎEÎÎE
13:00 Duminică, 18 octombrie
CD Guadalajara B
ÎEÎEÎ
11.85 X3.20 23.90
1X1.18 X21.76 121.25

Ultimele 5 / 5: Villarrubia marchează 0.6 și primește 2.0. CD Guadalajara B 1.2 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 49% · Egal 28% · Oaspete 23%

Goluri / meci

0.6 + 1.2

Peste 2.5

2.12 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.97 · Nu 1.75

Analiză Villarrubia – CD Guadalajara B

Villarrubia o primește pe CD Guadalajara B duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division, Group 18, Relegation Round (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Villarrubia are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CD Guadalajara B are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Villarrubia a câștigat 0, CD Guadalajara B a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat CD Guadalajara B 2–0 Villarrubia.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.20 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 49% pentru Villarrubia, 28% pentru egal și 23% pentru CD Guadalajara B. Favorită e Villarrubia. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,60) și cele deduse din cote (1,48 – 0,94) și ajunge la 1,49 goluri estimate pentru Villarrubia și 1,27 pentru CD Guadalajara B, adică 2,76 în total. Cu aceste valori, Villarrubia câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Guadalajara B câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorVillarrubiaCD Guadalajara B
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-30-2-3
Puncte / meci0,400,40
Goluri marcate (medie)3 (0,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)10 (2,0)12 (2,4)
% Peste 2.540%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,491,27
Șanse de victorie (model)43%32%

Goluri estimate

1,49 – 1,27 · total 2,76

1X2 model

43% · 25% · 32%

Peste 2.5 model

52% · cotă corectă 1.92

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
18%1
24%2
22%3
15%4
15%5+

Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Villarrubia ↓ / CD Guadalaj. →012345
0 6,3 8,0 5,1 2,2 0,7 0,2
1 9,4 12,0 7,6 3,2 1,0 0,3
2 7,0 8,9 5,7 2,4 0,8 0,2
3 3,5 4,4 2,8 1,2 0,4 0,1
4 1,3 1,7 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Villarrubia, coloane = goluri CD Guadalajara B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Villarrubia. Villarrubia primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: CD Guadalajara B. CD Guadalajara B primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,10 goluri, cotele doar 2,42. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Villarrubia e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.2
2.0
Primite / meci
2.4
0%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Villarrubia – CD Guadalajara B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Villarrubia – CD Guadalajara B?

Meciul face parte din Tercera Division, Group 18, Relegation Round (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Villarrubia – CD Guadalajara B?

Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.20 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Villarrubia, 28% egal și 23% pentru CD Guadalajara B, cu Villarrubia favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Villarrubia – CD Guadalajara B?

Modelul nostru estimează 2,76 goluri (1,49 pentru Villarrubia, 1,27 pentru CD Guadalajara B). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division, Group 18, Relegation Round
17.10
17:30
CD Noblejas – CD Villa 2.352.67
17.10
18:00
Marchamalo – Socuellamos 2.252.87
11.10
13:00
Illescas – La Solana 1–0
10.10
18:00
Tarancon – Socuellamos 1–0