Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

PeruPeru · Liga 1

Alianza Atletico - Los Chankas CYC

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

PeruLiga 1 · Peru Final
Alianza Atletico
ÎVVVV
Final3-1Pauză 1-0
Los Chankas CYC
VÎVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Alianza Atletico 58%Egal 24%Los Chankas CYC 18%

Alianza Atletico 3-1 Los Chankas CYC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Alianza Atletico 3-1 Los Chankas CYC (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Alianza Atletico, iar cotele fără marjă 58%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 52%), iar GG a ieșit (55%). Scorul exact 3-1 avea 4,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (2-6) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Alianza Atleticoîn meciLos Chankas CYC
2
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Alianza Atletico vs Los Chankas CYC

Alianza Atletico marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. Los Chankas CYC marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 5 întâlniri directe: Alianza Atletico 3, egal 0, Los Chankas CYC 2.

~2,8goluri estimate
52%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Alianza Atleticoultimele 5Los Chankas CYC
2,40
Puncte / meci
2,00
1,8
Goluri marcate / meci
1,6
1,4
Goluri primite / meci
1,0
4
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Alianza Atletico și ultimele 5 Los Chankas CYC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Alianza Atletico4-0-1

Î
Cusco - Alianza Atletico19.07.26 · Liga 1
4-1
V
Alianza Atletico - Pirata10.07.26 · Cupa Ligii
3-2
V
Alianza Lima - Alianza Atletico28.06.26 · Cupa Ligii
1-2
V2-0
V
Carlos Mannucci - Alianza Atletico13.06.26 · Cupa Ligii
0-1

Los Chankas CYC3-1-1

V
Los Chankas CYC - Sport Boys19.07.26 · Liga 1
1-0
Î
Huancayo - Los Chankas CYC11.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Los Chankas CYC - Santos de Nasca28.06.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Ayacucho - Los Chankas CYC14.06.26 · Cupa Ligii
0-1
E
Los Chankas CYC - UTC de Cajamarca31.05.26 · Liga 1
2-2

Întâlniri directe Alianza Atletico - Los Chankas CYC

Alianza Atletico 3Egal 0Los Chankas CYC 2
Î
Los Chankas CYC - Alianza Atletico08.02.2026 · pauză 0-0
1-0
V
Alianza Atletico - Los Chankas CYC12.10.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Los Chankas CYC - Alianza Atletico01.06.2025 · pauză 1-1
1-2
V
Alianza Atletico - Los Chankas CYC28.10.2024 · pauză 1-0
1-0
Î
Los Chankas CYC - Alianza Atletico19.05.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Alianza Atletico. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Alianza Atletico - Los Chankas CYC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Alianza Atletico1.5958% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Los Chankas CYC5.1518% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.17
X2 2.00
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.90

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.85

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.40
Pauză peste 1.5 2.75

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Alianza Atletico - Los Chankas CYC s-a jucat vineri, 24 iulie, în Liga 1 (Peru). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Alianza Atletico vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Los Chankas CYC are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-5.

În ultimele 5 întâlniri directe, Alianza Atletico a câștigat de 3 ori, Los Chankas CYC de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 1,6 goluri în medie. Ultima: Los Chankas CYC - Alianza Atletico 1-0, pe 8 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Alianza Atletico, la 1.59, cu egalul la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.90, iar GG la 1.87.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Alianza Atletico și 1,2 pentru Los Chankas CYC. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 47% la victorie, față de 58%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.17, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 76%. Cota de 1.29 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Alianza Atletico - Los Chankas CYC

Goluri estimate: 1,58 Alianza Atletico și 1,18 Los Chankas CYC, total 2,76. 1X2 în model: 47% · 25% · 28%. Peste 2,5: 52% (cotă corectă 1.92). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
18%1
24%2
22%3
15%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 48% · peste 2,5: 52% (verde).

Scoruri probabile

1-111,8%1-010,0%2-19,3%2-07,9%0-17,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, iar modelul estimează acum 2,8.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-0
Cornere2-6
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startAlianza Atletico · 1.59
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Alianza Atletico - Los Chankas CYC?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 23:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Alianza Atletico - Los Chankas CYC?

În Liga 1 (Peru).

Unde s-a jucat Alianza Atletico - Los Chankas CYC?

Pe Stadionul Campeones del 36, în Sullana, vineri, 24 iulie, ora 23:00 (ora României).

Cine era favorită în Alianza Atletico - Los Chankas CYC?

Alianza Atletico pleca favorită, la cota 1.59. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Alianza Atletico - Los Chankas CYC?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din Liga 1

Toată liga →