Al Jahra – Kazma SC
Ultimele 5 / 5: Al Jahra marchează 1.2 și primește 1.4. Kazma SC 1.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 14% · Egal 22% · Oaspete 64%
Goluri / meci
1.2 + 1.4
Peste 2.5
1.76 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.95 · Nu 1.76
Analiză Al Jahra – Kazma SC
Al Jahra o primește pe Kazma SC luni, 19 octombrie, ora 19:55 (ora României), în Premier League (Kuweit). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Jahra are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Kazma SC are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kazma SC stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Al Jahra a câștigat 1, Kazma SC a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 25.01.2026, s-a terminat Kazma SC 2–1 Al Jahra.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.40 / 4.20 / 1.44. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 14% pentru Al Jahra, 22% pentru egal și 64% pentru Kazma SC. Favorită e Kazma SC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.76.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,40) și cele deduse din cote (0,82 – 1,96) și ajunge la 1,01 goluri estimate pentru Al Jahra și 1,68 pentru Kazma SC, adică 2,69 în total. Cu aceste valori, Al Jahra câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Kazma SC câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Al Jahra | Kazma SC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,01 | 1,68 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 53% |
Goluri estimate
1,01 – 1,68 · total 2,69
1X2 model
23% · 24% · 53%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Al Jahra ↓ / Kazma SC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,8 | 11,4 | 9,6 | 5,4 | 2,3 | 0,8 |
| 1 | 6,9 | 11,5 | 9,7 | 5,4 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 3,5 | 5,8 | 4,9 | 2,7 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 1,2 | 2,0 | 1,6 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Jahra, coloane = goluri Kazma SC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,8 goluri, față de 2,69 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Kazma SC are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,5%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.01.26 | Kazma SC – Al Jahra | 1–1 | 2–1 |
| 22.09.25 | Al Jahra – Kazma SC | 0–0 | 2–2 |
| 10.04.25 | Kazma SC – Al Jahra | 2–1 | 2–4 |
| 05.05.24 | Kazma SC – Al Jahra | 3–0 | 7–3 |
| 31.03.24 | Al Jahra – Kazma SC | 1–1 | 2–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Jahra – Kazma SC?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 19:55, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Jahra – Kazma SC?
Meciul face parte din Premier League (Kuweit). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Jahra – Kazma SC?
Cotele 1X2 sunt 6.40 / 4.20 / 1.44. Fără marjă, asta înseamnă 14% pentru Al Jahra, 22% egal și 64% pentru Kazma SC, cu Kazma SC favorită la cota 1.44.
Câte goluri se așteaptă în Al Jahra – Kazma SC?
Modelul nostru estimează 2,69 goluri (1,01 pentru Al Jahra, 1,68 pentru Kazma SC). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.