Al Nasr SC – Al Tadamon
Ultimele 5 / 5: Al Nasr SC marchează 1.2 și primește 2.6. Al Tadamon 0.6 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 25% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.2 + 0.6
Peste 2.5
1.69 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.62 · Nu 2.17
Analiză Al Nasr SC – Al Tadamon
Al Nasr SC o primește pe Al Tadamon duminică, 18 octombrie, ora 19:55 (ora României), în Premier League (Kuweit). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Nasr SC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Al Tadamon are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 14 goluri primite (0,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Nasr SC stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Al Nasr SC a câștigat 2, Al Tadamon a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 6. Ultima întâlnire, pe 21.06.2026, s-a terminat Al Tadamon 1–1 Al Nasr SC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.65 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 7,9% pe piața asta), rămân 45% pentru Al Nasr SC, 25% pentru egal și 29% pentru Al Tadamon. Favorită e Al Nasr SC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.17.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,60) și cele deduse din cote (1,61 – 1,26) și ajunge la 1,81 goluri estimate pentru Al Nasr SC și 1,43 pentru Al Tadamon, adică 3,24 în total. Cu aceste valori, Al Nasr SC câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Al Tadamon câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.
| Indicator | Al Nasr SC | Al Tadamon |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,81 | 1,43 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 30% |
Goluri estimate
1,81 – 1,43 · total 3,24
1X2 model
47% · 23% · 30%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| Al Nasr SC ↓ / Al Tadamon → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,9 | 5,6 | 4,0 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,1 | 10,1 | 7,2 | 3,5 | 1,2 | 0,4 |
| 2 | 6,4 | 9,2 | 6,6 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 3,9 | 5,5 | 4,0 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,8 | 2,5 | 1,8 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Nasr SC, coloane = goluri Al Tadamon.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Al Nasr SC. Al Nasr SC primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Al Tadamon. Al Tadamon primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 2,87. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.69 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.06.26 | Al Tadamon – Al Nasr SC | 1–0 | 1–1 |
| 05.02.26 | Al Tadamon – Al Nasr SC | 1–2 | 1–3 |
| 10.01.26 | Al Tadamon – Al Nasr SC | — | 0–4 |
| 28.09.25 | Al Nasr SC – Al Tadamon | 0–0 | 0–1 |
| 08.02.25 | Al Nasr SC – Al Tadamon | 0–1 | 0–2 |
| 20.09.24 | Al Tadamon – Al Nasr SC | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Nasr SC – Al Tadamon?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 19:55, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Nasr SC – Al Tadamon?
Meciul face parte din Premier League (Kuweit). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Nasr SC – Al Tadamon?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.65 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Al Nasr SC, 25% egal și 29% pentru Al Tadamon, cu Al Nasr SC favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Al Nasr SC – Al Tadamon?
Modelul nostru estimează 3,24 goluri (1,81 pentru Al Nasr SC, 1,43 pentru Al Tadamon). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.