Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Primera Division

Academia Anzoategui - Monagas

Statistici și rezultat final · joi, 3 septembrie

VenezuelaPrimera Division · Venezuela Final
Academia Anzoategui
ÎEEÎÎ
Final1-3Pauză 1-1
Monagas
ÎVEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Academia Anzoategui 38%Egal 29%Monagas 34%

Academia Anzoategui 1-3 Monagas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Academia Anzoategui 1-3 Monagas (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Monagas, iar cotele fără marjă 34%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 1-3 avea 4,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 1 cornere (0-1) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Academia Anzoateguiîn meciMonagas
0
Cornere
1
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Academia Anzoategui vs Monagas

Academia Anzoategui marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,8. Monagas marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. Ultimele 3 întâlniri directe: Academia Anzoategui 1, egal 1, Monagas 1.

~2,6goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Academia Anzoateguiultimele 5Monagas
0,40
Puncte / meci
1,40
0,4
Goluri marcate / meci
1,4
1,8
Goluri primite / meci
1,4
0
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Academia Anzoategui și ultimele 5 Monagas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Academia Anzoategui0-2-3

Î
Academia Puerto Cabello (F) - Academia Anzoategui01.09.26 · Primera Division
3-0
Î
Academia Puerto Cabello (F) - Academia Anzoategui01.09.26 · Primera Division
3-0
E
Academia Anzoategui - Trujillanos CF21.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Estudiantes de Merida - Academia Anzoategui15.08.26 · Primera Division
1-0

Monagas2-1-2

Î
Trujillanos CF - Monagas30.08.26 · Primera Division
3-1
V
Bolivar SC - Monagas26.08.26 · Cupa
1-3
E
Monagas - Portuguesa23.08.26 · Primera Division
0-0
V
Monagas - Mineros Guayana19.08.26 · Cupa
1-0
Î
Deportivo Tachira - Monagas17.08.26 · Primera Division
3-2

Întâlniri directe Academia Anzoategui - Monagas

Academia Anzoategui 1Egal 1Monagas 1
Î
Monagas - Academia Anzoategui15.03.2026 · pauză 0-0
1-0
E
Academia Anzoategui - Monagas05.10.2025 · pauză 1-0
2-2
V
Monagas - Academia Anzoategui27.04.2025 · pauză 1-1
2-3

V/E/Î din perspectiva Academia Anzoategui. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Academia Anzoategui - Monagas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Academia Anzoategui2.4538% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Monagas2.7234% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.37
X2 1.50
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.83
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.70
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.67

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Academia Anzoategui - Monagas s-a jucat joi, 3 septembrie, în Primera Division (Venezuela). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Academia Anzoategui n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 2-9. Monagas vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 7.

În ultimele 3 întâlniri directe, Academia Anzoategui a câștigat o dată, Monagas o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Monagas - Academia Anzoategui 1-0, pe 15 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.45 pentru gazde, 2.72 pentru oaspeți și 3.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.70.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Academia Anzoategui și 1,4 pentru Monagas. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 30% la victorie, față de 38%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Casele dau 1.50, mai mult. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 72%. Cota de 1.25 e sub cea corectă (1.39) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Academia Anzoategui - Monagas

Goluri estimate: 1,13 Academia Anzoategui și 1,44 Monagas, total 2,57. 1X2 în model: 30% · 26% · 44%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
21%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,5%0-111,0%1-29,0%1-08,6%0-27,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Academia Anzoategui. Academia Anzoategui a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Academia Anzoategui. Academia Anzoategui a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză1-1
Cornere0-1
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startAcademia Anzoategui · 2.45
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Academia Anzoategui - Monagas?

S-a jucat joi, 3 septembrie, ora 23:00 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Academia Anzoategui - Monagas?

În Primera Division (Venezuela).

Cine era favorită în Academia Anzoategui - Monagas?

Niciuna clar: cotele erau 2.45 la gazde și 2.72 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Academia Anzoategui - Monagas?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →