Zwolle – Go Ahead Eagles
Ultimele 5 / 5: Zwolle marchează 0.6 și primește 3.2. Go Ahead Eagles 2.0 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 25% · Oaspete 48%
Goluri / meci
0.6 + 2.0
Peste 2.5
1.48 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.44 · Nu 2.67
Analiză Zwolle – Go Ahead Eagles
Zwolle o primește pe Go Ahead Eagles duminică, 18 octombrie, ora 13:15 (ora României), în Eredivisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Zwolle are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 16 goluri primite (0,6 marcate și 3,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Go Ahead Eagles are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 13 goluri primite (2,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Go Ahead Eagles stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Zwolle a câștigat 0, Go Ahead Eagles a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 05.04.2026, s-a terminat Go Ahead Eagles 5–0 Zwolle.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.85 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 5,0% pe piața asta), rămân 28% pentru Zwolle, 25% pentru egal și 48% pentru Go Ahead Eagles. Favorită e Go Ahead Eagles. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.67, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.67.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 2,60) și cele deduse din cote (1,42 – 1,90) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru Zwolle și 2,25 pentru Go Ahead Eagles, adică 3,76 în total. Cu aceste valori, Zwolle câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Go Ahead Eagles câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,9%.
| Indicator | Zwolle | Go Ahead Eagles |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 0-4-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 16 (3,2) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 40% | 100% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,51 | 2,25 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 54% |
Goluri estimate
1,51 – 2,25 · total 3,76
1X2 model
26% · 20% · 54%
Peste 2.5 model
72% · cotă corectă 1.39
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 28% · Peste 2.5: 72% · total goluri în 90 de minute
| Zwolle ↓ / Go Ahead Ea. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,3 | 5,2 | 5,9 | 4,4 | 2,5 | 1,1 |
| 1 | 3,5 | 7,9 | 8,9 | 6,7 | 3,8 | 1,7 |
| 2 | 2,7 | 6,0 | 6,7 | 5,0 | 2,8 | 1,3 |
| 3 | 1,3 | 3,0 | 3,4 | 2,5 | 1,4 | 0,6 |
| 4 | 0,5 | 1,1 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zwolle, coloane = goluri Go Ahead Eagles.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Zwolle. Zwolle primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Go Ahead Eagles. Go Ahead Eagles primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,20 goluri, cotele doar 3,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Go Ahead Eagles e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Go Ahead Eagles are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.00 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.48 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.04.26 | Go Ahead Eagles – Zwolle | 3–0 | 5–0 |
| 21.09.25 | Zwolle – Go Ahead Eagles | 0–0 | 0–2 |
| 11.05.25 | Zwolle – Go Ahead Eagles | 0–0 | 1–1 |
| 03.11.24 | Go Ahead Eagles – Zwolle | 0–2 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Zwolle – Go Ahead Eagles?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Zwolle – Go Ahead Eagles?
Meciul face parte din Eredivisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Zwolle – Go Ahead Eagles?
Cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.85 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Zwolle, 25% egal și 48% pentru Go Ahead Eagles, cu Go Ahead Eagles favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Zwolle – Go Ahead Eagles?
Modelul nostru estimează 3,76 goluri (1,51 pentru Zwolle, 2,25 pentru Go Ahead Eagles). Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–2.