Luni19 octombrie
Live 8 Pune pont

BelgiaBelgia · Pro League

Zulte Waregem - Gent

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 10 octombrie

BelgiaPro League · Belgia Final
Zulte Waregem
ÎÎVEV
Final0-2Pauză 0-1
Gent
VEVVV
Șanse înainte de start, după cote
Zulte Waregem 33%Egal 30%Gent 36%

Zulte Waregem 0-2 Gent: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Zulte Waregem 0-2 Gent (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Gent, iar cotele fără marjă 36%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG n-a ieșit (NG avea 47%). Scorul exact 0-2 avea 7,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Zulte Waregemîn meciGent
3
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Zulte Waregem vs Gent

Zulte Waregem marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Gent marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,6. Ultimele 3 întâlniri directe: Zulte Waregem 2, egal 0, Gent 1.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Zulte Waregemultimele 5Gent
1,40
Puncte / meci
2,60
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
1,2
Goluri primite / meci
0,6
2
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Zulte Waregem și ultimele 5 Gent, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Zulte Waregem2-1-2

Î
Anderlecht - Zulte Waregem19.09.26 · Pro League
3-0
Î
Zulte Waregem - Sporting Charleroi13.09.26 · Pro League
0-1
V
Kortrijk - Zulte Waregem06.09.26 · Pro League
0-2
E
Westerlo - Zulte Waregem30.08.26 · Pro League
2-2
V
Zulte Waregem - SK Beveren22.08.26 · Pro League
4-0

Gent4-1-0

V
Gent - Standard Liege18.09.26 · Pro League
2-1
E
Genk - Gent13.09.26 · Pro League
1-1
V
Cercle Brugge - Gent06.09.26 · Pro League
0-3
V
Gent - Leuven03.09.26 · Pro League
1-0
V
Gent - Club Brugge30.08.26 · Pro League
2-1

Întâlniri directe Zulte Waregem - Gent

Zulte Waregem 2Egal 0Gent 1
Î
Gent - Zulte Waregem13.03.2026 · pauză 1-0
2-0
V
Zulte Waregem - Gent19.10.2025 · pauză 3-0
4-1
V
Zulte Waregem - Gent20.07.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Zulte Waregem. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Zulte Waregem - Gent

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Zulte Waregem2.8533% fără marjă
X · Egal3.1530% fără marjă
2 · Gent2.6236% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.54
X2 1.42
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.85
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.75
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.41
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Zulte Waregem - Gent s-a jucat sâmbătă, 10 octombrie, în Pro League (Belgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Zulte Waregem vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Gent n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 9-3.

În ultimele 3 întâlniri directe, Zulte Waregem a câștigat de 2 ori, Gent o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Gent - Zulte Waregem 2-0, pe 13 martie 2026.

La case, diferența e mică: Zulte Waregem are cota 2.85, Gent 2.62. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.75.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Zulte Waregem și 1,4 pentru Gent. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.42 e corectă, fără plus. Peste 1.5 goluri are 74% în model, iar 1.31 e aproape de cota corectă (1.35). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din sâmbătă, 10 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Zulte Waregem - Gent

Goluri estimate: 1,19 Zulte Waregem și 1,42 Gent, total 2,61. 1X2 în model: 32% · 26% · 42%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,4%0-110,4%1-08,8%1-28,8%0-07,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere3-4
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startGent · 2.62
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Zulte Waregem - Gent?

S-a jucat sâmbătă, 10 octombrie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Zulte Waregem - Gent?

În Pro League (Belgia).

Cine era favorită în Zulte Waregem - Gent?

Niciuna clar: cotele erau 2.85 la gazde și 2.62 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Zulte Waregem - Gent?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Pro League

Toată liga →