Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd
1X2, fără marjă
Gazdă 30% · Egal 33% · Oaspete 38%
Goluri / meci
—
Peste 2.5
3.00
GG
Da 2.50 · Nu 1.47
Analiză Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd
Zob Ahan Esfahan o primește pe Chador Malu Yazd duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pentru Zob Ahan Esfahan nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Chador Malu Yazd nu avem meciuri recente în baza de date.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.10 / 2.80 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 30% pentru Zob Ahan Esfahan, 33% pentru egal și 38% pentru Chador Malu Yazd. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 3.00 și sub 2.5 la 1.29, adică 30% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.50 și Nu la 1.47.
Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 0,88 goluri estimate pentru Zob Ahan Esfahan și 1,03 pentru Chador Malu Yazd, adică 1,91 în total. Cu aceste valori, Zob Ahan Esfahan câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Chador Malu Yazd câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 30%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,3%.
| Indicator | Zob Ahan Esfahan | Chador Malu Yazd |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 0 | 0 |
| V-E-Î | 0-0-0 | 0-0-0 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| Goluri primite (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| % Peste 2.5 | 0% | 0% |
| % GG | 0% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 0,88 | 1,03 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 38% |
Goluri estimate
0,88 – 1,03 · total 1,91
1X2 model
30% · 32% · 38%
Peste 2.5 model
30% · cotă corectă 3.33
GG model
38% · cotă corectă 2.63
Sub 2.5: 70% · Peste 2.5: 30% · total goluri în 90 de minute
| Zob Ahan Es. ↓ / Chador Malu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 14,8 | 15,3 | 7,9 | 2,7 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 13,0 | 13,4 | 6,9 | 2,4 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 5,7 | 5,9 | 3,0 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 1,7 | 1,7 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zob Ahan Esfahan, coloane = goluri Chador Malu Yazd.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,3%).
Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Fără meciuri recente.
Fără meciuri recente.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd?
Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd?
Cotele 1X2 sunt 3.10 / 2.80 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Zob Ahan Esfahan, 33% egal și 38% pentru Chador Malu Yazd, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Zob Ahan Esfahan – Chador Malu Yazd?
Modelul nostru estimează 1,91 goluri (0,88 pentru Zob Ahan Esfahan, 1,03 pentru Chador Malu Yazd). Peste 2.5 goluri are 30%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor este 0–1.