Yeclano Deportivo – Poblense
Ultimele 5 / 5: Yeclano Deportivo marchează 0.8 și primește 0.8. Poblense 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 30% · Oaspete 21%
Goluri / meci
0.8 + 1.0
Peste 2.5
2.50 · forma 0% / 60%
GG
Da 2.27 · Nu 1.56
Analiză Yeclano Deportivo – Poblense
Yeclano Deportivo o primește pe Poblense duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Yeclano Deportivo are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Poblense are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.10 / 4.35. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 49% pentru Yeclano Deportivo, 30% pentru egal și 21% pentru Poblense. Favorită e Yeclano Deportivo. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.50 și sub 2.5 la 1.44, adică 37% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.27 și Nu la 1.56.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 0,90) și cele deduse din cote (1,36 – 0,79) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru Yeclano Deportivo și 0,85 pentru Poblense, adică 2,08 în total. Cu aceste valori, Yeclano Deportivo câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Poblense câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,4%.
| Indicator | Yeclano Deportivo | Poblense |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 0% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 0,85 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 26% |
Goluri estimate
1,23 – 0,85 · total 2,08
1X2 model
45% · 29% · 26%
Peste 2.5 model
35% · cotă corectă 2.86
GG model
41% · cotă corectă 2.44
Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute
| Yeclano Dep. ↓ / Poblense → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 12,5 | 10,6 | 4,5 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 15,4 | 13,1 | 5,6 | 1,6 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 9,5 | 8,0 | 3,4 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 3,9 | 3,3 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,2 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Yeclano Deportivo, coloane = goluri Poblense.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Yeclano Deportivo e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Yeclano Deportivo – Poblense?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Yeclano Deportivo – Poblense?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Yeclano Deportivo – Poblense?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.10 / 4.35. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Yeclano Deportivo, 30% egal și 21% pentru Poblense, cu Yeclano Deportivo favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în Yeclano Deportivo – Poblense?
Modelul nostru estimează 2,08 goluri (1,23 pentru Yeclano Deportivo, 0,85 pentru Poblense). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.