Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

PoloniaPolonia · III Liga - Gr.4

Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica

Wieczysta Krakow ll
EVVÎE
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Moravia Morawica
EEVEÎ
11.44 X4.50 25.65
1X1.10 X22.50 121.15

Ultimele 5 / 5: Wieczysta Krakow ll marchează 0.8 și primește 0.6. Moravia Morawica 2.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 63% · Egal 20% · Oaspete 16%

Goluri / meci

0.8 + 2.0

Peste 2.5

1.59 · forma 20% / 80%

GG

Da 1.77 · Nu 1.95

Analiză Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica

Wieczysta Krakow ll o primește pe Moravia Morawica sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în III Liga - Gr.4 (Polonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Wieczysta Krakow ll are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Moravia Morawica are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.50 / 5.65. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 63% pentru Wieczysta Krakow ll, 20% pentru egal și 16% pentru Moravia Morawica. Favorită e Wieczysta Krakow ll. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.22, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,30) și cele deduse din cote (2,08 – 0,95) și ajunge la 1,54 goluri estimate pentru Wieczysta Krakow ll și 1,12 pentru Moravia Morawica, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Wieczysta Krakow ll câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Moravia Morawica câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorWieczysta Krakow llMoravia Morawica
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-3-1
Puncte / meci1,601,20
Goluri marcate (medie)4 (0,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)3 (0,6)6 (1,2)
% Peste 2.520%80%
% GG40%60%
Goluri estimate (model)1,541,12
Șanse de victorie (model)47%28%

Goluri estimate

1,54 – 1,12 · total 2,66

1X2 model

47% · 25% · 28%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Wieczysta K. ↓ / Moravia Mor. →012345
0 7,0 7,8 4,4 1,6 0,5 0,1
1 10,8 12,1 6,8 2,5 0,7 0,2
2 8,3 9,3 5,2 1,9 0,5 0,1
3 4,3 4,8 2,7 1,0 0,3 0,1
4 1,6 1,8 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,5 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wieczysta Krakow ll, coloane = goluri Moravia Morawica.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,30 goluri, cotele doar 3,03. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 1.95, pentru care modelul calculează 47%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.0
0.6
Primite / meci
1.2
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
80%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica?

Meciul face parte din III Liga - Gr.4 (Polonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica?

Cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.50 / 5.65. Fără marjă, asta înseamnă 63% pentru Wieczysta Krakow ll, 20% egal și 16% pentru Moravia Morawica, cu Wieczysta Krakow ll favorită la cota 1.44.

Câte goluri se așteaptă în Wieczysta Krakow ll – Moravia Morawica?

Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,54 pentru Wieczysta Krakow ll, 1,12 pentru Moravia Morawica). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din III Liga - Gr.4
17.10
15:00
Czarni Polaniec – Chelmianka 3.651.85