Wda Swiecie – Flota Swinoujscie
Ultimele 5 / 5: Wda Swiecie marchează 1.2 și primește 2.2. Flota Swinoujscie 0.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 26% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.2 + 0.2
Peste 2.5
1.64 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.58 · Nu 2.25
Analiză Wda Swiecie – Flota Swinoujscie
Wda Swiecie o primește pe Flota Swinoujscie duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în III Liga - Gr.2 (Polonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Wda Swiecie are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Flota Swinoujscie are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 12 goluri primite (0,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Wda Swiecie stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Wda Swiecie a câștigat 2, Flota Swinoujscie a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Flota Swinoujscie 0–3 Wda Swiecie.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.60 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 7,8% pe piața asta), rămân 45% pentru Wda Swiecie, 26% pentru egal și 29% pentru Flota Swinoujscie. Favorită e Wda Swiecie. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.12, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,20) și cele deduse din cote (1,66 – 1,29) și ajunge la 1,73 goluri estimate pentru Wda Swiecie și 1,24 pentru Flota Swinoujscie, adică 2,97 în total. Cu aceste valori, Wda Swiecie câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Flota Swinoujscie câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.
| Indicator | Wda Swiecie | Flota Swinoujscie |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,73 | 1,24 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 27% |
Goluri estimate
1,73 – 1,24 · total 2,97
1X2 model
49% · 24% · 27%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Wda Swiecie ↓ / Flota Swino. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,1 | 6,4 | 3,9 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 8,9 | 11,0 | 6,8 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,7 | 9,5 | 5,9 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 4,4 | 5,5 | 3,4 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,9 | 2,4 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wda Swiecie, coloane = goluri Flota Swinoujscie.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Wda Swiecie. Wda Swiecie primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Flota Swinoujscie. Flota Swinoujscie primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Flota Swinoujscie. Flota Swinoujscie a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Wda Swiecie e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.64 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.58 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.26 | Flota Swinoujscie – Wda Swiecie | 0–0 | 0–3 |
| 18.10.25 | Wda Swiecie – Flota Swinoujscie | 1–0 | 2–1 |
| 08.03.25 | Flota Swinoujscie – Wda Swiecie | — | 2–1 |
| 17.08.24 | Wda Swiecie – Flota Swinoujscie | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Wda Swiecie – Flota Swinoujscie?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Wda Swiecie – Flota Swinoujscie?
Meciul face parte din III Liga - Gr.2 (Polonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Wda Swiecie – Flota Swinoujscie?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.60 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Wda Swiecie, 26% egal și 29% pentru Flota Swinoujscie, cu Wda Swiecie favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Wda Swiecie – Flota Swinoujscie?
Modelul nostru estimează 2,97 goluri (1,73 pentru Wda Swiecie, 1,24 pentru Flota Swinoujscie). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.