Wally Daan – Stade de Mbour
Ultimele 5 / 5: Wally Daan marchează 1.4 și primește 1.2. Stade de Mbour 0.8 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 35% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.4 + 0.8
Peste 2.5
3.45 · forma 40% / 0%
GG
Da 2.75 · Nu 1.40
Analiză Wally Daan – Stade de Mbour
Wally Daan o primește pe Stade de Mbour sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Ligue 1 (Senegal). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Wally Daan are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Stade de Mbour are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Wally Daan a câștigat 1, Stade de Mbour a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Stade de Mbour 1–1 Wally Daan.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 2.55 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 39% pentru Wally Daan, 35% pentru egal și 25% pentru Stade de Mbour. Favorită e Wally Daan. Peste 2.5 goluri e cotat la 3.45 și sub 2.5 la 1.22, adică 26% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.75 și Nu la 1.40.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,00) și cele deduse din cote (1,01 – 0,76) și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Wally Daan și 0,88 pentru Stade de Mbour, adică 1,88 în total. Cu aceste valori, Wally Daan câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Stade de Mbour câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 15,3%.
| Indicator | Wally Daan | Stade de Mbour |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 0% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 0,88 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 31% |
Goluri estimate
1,00 – 0,88 · total 1,88
1X2 model
37% · 32% · 31%
Peste 2.5 model
29% · cotă corectă 3.45
GG model
37% · cotă corectă 2.70
Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute
| Wally Daan ↓ / Stade de Mb. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 15,3 | 13,4 | 5,9 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 15,3 | 13,4 | 5,9 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 7,6 | 6,7 | 3,0 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 2,5 | 2,2 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wally Daan, coloane = goluri Stade de Mbour.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–0 (15,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.05.26 | Stade de Mbour – Wally Daan | — | 1–1 |
| 11.01.26 | Wally Daan – Stade de Mbour | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Wally Daan – Stade de Mbour?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Wally Daan – Stade de Mbour?
Meciul face parte din Ligue 1 (Senegal). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Wally Daan – Stade de Mbour?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 2.55 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Wally Daan, 35% egal și 25% pentru Stade de Mbour, cu Wally Daan favorită la cota 2.32.
Câte goluri se așteaptă în Wally Daan – Stade de Mbour?
Modelul nostru estimează 1,88 goluri (1,00 pentru Wally Daan, 0,88 pentru Stade de Mbour). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–0.