Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SenegalSenegal · Ligue 1

Jaraaf – Ajel de Rufisque

Jaraaf
VVEEÎ
20:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Ajel de Rufisque
VÎEÎE
12.30 X2.55 23.55
1X1.21 X21.48 121.40

Ultimele 5 / 5: Jaraaf marchează 1.0 și primește 0.4. Ajel de Rufisque 0.4 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 39% · Egal 35% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.0 + 0.4

Peste 2.5

— · forma 20% / 20%

GG

—

Analiză Jaraaf – Ajel de Rufisque

Jaraaf o primește pe Ajel de Rufisque sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Ligue 1 (Senegal). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Jaraaf are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 2 goluri primite (1,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Ajel de Rufisque are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 3 goluri primite (0,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Jaraaf stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Jaraaf a câștigat 2, Ajel de Rufisque a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 6. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat Ajel de Rufisque 1–0 Jaraaf.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 2.55 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Jaraaf, 35% pentru egal și 25% pentru Ajel de Rufisque. Favorită e Jaraaf.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Jaraaf și 0,40 pentru Ajel de Rufisque, adică 1,20 în total. Cu aceste valori, Jaraaf câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 41%, iar Ajel de Rufisque câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 12%, GG are 18%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 30,1%.

Statistici-cheie
IndicatorJaraafAjel de Rufisque
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-2-2
Puncte / meci1,601,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)2 (0,4)
Goluri primite (medie)2 (0,4)3 (0,6)
% Peste 2.520%20%
% GG0%20%
Victorii H2H (6 meciuri)22
Goluri estimate (model)0,800,40
Șanse de victorie (model)42%17%

Goluri estimate

0,80 – 0,40 · total 1,20

1X2 model

42% · 41% · 17%

Peste 2.5 model

12% · cotă corectă 8.33

GG model

18% · cotă corectă 5.56

Distribuția golurilor
30%0
36%1
22%2
9%3
2%4
1%5+

Sub 2.5: 88% · Peste 2.5: 12% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Jaraaf ↓ / Ajel de Ruf. →012345
0 30,1 12,0 2,4 0,3 0,0 0,0
1 24,1 9,6 1,9 0,3 0,0 0,0
2 9,6 3,9 0,8 0,1 0,0 0,0
3 2,6 1,0 0,2 0,0 0,0 0,0
4 0,5 0,2 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jaraaf, coloane = goluri Ajel de Rufisque.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Ajel de Rufisque. Ajel de Rufisque a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 41% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 83% în model (cotă corectă 1.20), iar cota 1.21 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 88% în model (cotă corectă 1.14). Nu marchează ambele (NG) are 82% în model (cotă corectă 1.22). Scorul cel mai probabil: 0–0 (30,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.4
0.4
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
20%
0%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Jaraaf – Ajel de Rufisque?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Jaraaf – Ajel de Rufisque?

Meciul face parte din Ligue 1 (Senegal). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Jaraaf – Ajel de Rufisque?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 2.55 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Jaraaf, 35% egal și 25% pentru Ajel de Rufisque, cu Jaraaf favorită la cota 2.30.

Câte goluri se așteaptă în Jaraaf – Ajel de Rufisque?

Modelul nostru estimează 1,20 goluri (0,80 pentru Jaraaf, 0,40 pentru Ajel de Rufisque). Peste 2.5 goluri are 12%, GG are 18%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din Ligue 1
17.10
19:15
Generation Foot – AS Pikine 2.153.75
17.10
20:00
Wally Daan – Stade de Mbour 2.323.55
17.10
20:00
ASC HLM – Casa Sport 2.572.92
17.10
20:00
Guediawaye – Dakar Sacre Coeur 2.423.15