Vratimov – Pusta Polom
Ultimele 5 / 5: Vratimov marchează 1.8 și primește 1.8. Pusta Polom 1.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 21% · Oaspete 19%
Goluri / meci
1.8 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 80%
GG
—
Analiză Vratimov – Pusta Polom
Vratimov o primește pe Pusta Polom sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Divize F (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Vratimov are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pusta Polom are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Vratimov stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Vratimov a câștigat 3, Pusta Polom a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Pusta Polom 0–2 Vratimov.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.49 / 4.25 / 4.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 60% pentru Vratimov, 21% pentru egal și 19% pentru Pusta Polom. Favorită e Vratimov.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Vratimov și 1,60 pentru Pusta Polom, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Vratimov câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Pusta Polom câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Vratimov | Pusta Polom |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 31% |
Goluri estimate
2,00 – 1,60 · total 3,60
1X2 model
47% · 22% · 31%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Vratimov ↓ / Pusta Polom → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 4,4 | 3,5 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,5 | 8,7 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,7 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,6 | 5,8 | 4,7 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 1,8 | 2,9 | 2,3 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,7 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vratimov, coloane = goluri Pusta Polom.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vratimov. Vratimov primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Pusta Polom. Pusta Polom primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.07 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | Pusta Polom – Vratimov | — | 0–2 |
| 16.08.25 | Vratimov – Pusta Polom | — | 3–2 |
| 13.06.25 | Pusta Polom – Vratimov | — | 3–0 |
| 09.11.24 | Vratimov – Pusta Polom | — | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Vratimov – Pusta Polom?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Vratimov – Pusta Polom?
Meciul face parte din Divize F (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Vratimov – Pusta Polom?
Cotele 1X2 sunt 1.49 / 4.25 / 4.85. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Vratimov, 21% egal și 19% pentru Pusta Polom, cu Vratimov favorită la cota 1.49.
Câte goluri se așteaptă în Vratimov – Pusta Polom?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (2,00 pentru Vratimov, 1,60 pentru Pusta Polom). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.