Sâmbătă17 octombrie
Live 11 Pune pont

CehiaCehia · Divize F

SK Stonava – Zabreh

SK Stonava
ÎVVEV
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Zabreh
EÎEÎV
11.85 X3.80 23.30
1X1.25 X21.76 121.18

Ultimele 5 / 5: SK Stonava marchează 2.6 și primește 1.8. Zabreh 1.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 49% · Egal 24% · Oaspete 27%

Goluri / meci

2.6 + 1.2

Peste 2.5

1.50 · forma 100% / 60%

GG

Da 1.51 · Nu 2.40

Analiză SK Stonava – Zabreh

SK Stonava o primește pe Zabreh sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Divize F (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

SK Stonava are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 9 goluri primite (2,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Zabreh are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, SK Stonava stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, SK Stonava a câștigat 2, Zabreh a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat SK Stonava 1–0 Zabreh.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.80 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 49% pentru SK Stonava, 24% pentru egal și 27% pentru Zabreh. Favorită e SK Stonava. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.51 și Nu la 2.40.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,50) și cele deduse din cote (1,83 – 1,32) și ajunge la 1,96 goluri estimate pentru SK Stonava și 1,41 pentru Zabreh, adică 3,37 în total. Cu aceste valori, SK Stonava câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Zabreh câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,5%.

Statistici-cheie
IndicatorSK StonavaZabreh
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-2-2
Puncte / meci2,001,00
Goluri marcate (medie)13 (2,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.5100%60%
% GG100%80%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,961,41
Șanse de victorie (model)50%28%

Goluri estimate

1,96 – 1,41 · total 3,37

1X2 model

50% · 22% · 28%

Peste 2.5 model

65% · cotă corectă 1.54

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
SK Stonava ↓ / Zabreh →012345
0 3,4 4,8 3,4 1,6 0,6 0,2
1 6,7 9,5 6,7 3,1 1,1 0,3
2 6,6 9,3 6,6 3,1 1,1 0,3
3 4,3 6,1 4,3 2,0 0,7 0,2
4 2,1 3,0 2,1 1,0 0,3 0,1
5 0,8 1,2 0,8 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SK Stonava, coloane = goluri Zabreh.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SK Stonava. SK Stonava primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Zabreh. Zabreh primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie SK Stonava are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.85 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
1.2
1.8
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
60%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe SK Stonava – Zabreh?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă SK Stonava – Zabreh?

Meciul face parte din Divize F (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre SK Stonava – Zabreh?

Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.80 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru SK Stonava, 24% egal și 27% pentru Zabreh, cu SK Stonava favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în SK Stonava – Zabreh?

Modelul nostru estimează 3,37 goluri (1,96 pentru SK Stonava, 1,41 pentru Zabreh). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Divize F
17.10
11:15
Vratimov – Pusta Polom 1.494.85
16.10
19:00
Hlucin – MFK Kravare 0–0
11.10
15:30
Pusta Polom – Sumperk 2–2
11.10
15:30
SSK Bilovec – Vratimov 2–1
10.10
15:30
Novy Jicin – MFK Kravare 0–4