Vision FC – Hearts of Oak
Ultimele 5 / 5: Vision FC marchează 1.0 și primește 1.8. Hearts of Oak 0.6 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 32% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 0.6
Peste 2.5
2.62 · forma 40% / 20%
GG
Da 2.20 · Nu 1.60
Analiză Vision FC – Hearts of Oak
Vision FC o primește pe Hearts of Oak sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Premier League (Ghana). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Vision FC are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Hearts of Oak are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 2 goluri primite (0,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hearts of Oak stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Vision FC a câștigat 1, Hearts of Oak a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Vision FC 1–0 Hearts of Oak.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 2.82 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 35% pentru Vision FC, 32% pentru egal și 33% pentru Hearts of Oak. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.62 și sub 2.5 la 1.39, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.20 și Nu la 1.60.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,20) și cele deduse din cote (1,06 – 1,03) și ajunge la 0,88 goluri estimate pentru Vision FC și 1,11 pentru Hearts of Oak, adică 1,99 în total. Cu aceste valori, Vision FC câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Hearts of Oak câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Vision FC | Hearts of Oak |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,88 | 1,11 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 41% |
Goluri estimate
0,88 – 1,11 · total 1,99
1X2 model
28% · 31% · 41%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
39% · cotă corectă 2.56
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Vision FC ↓ / Hearts of O. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,7 | 15,2 | 8,4 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 12,0 | 13,4 | 7,4 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 5,3 | 5,9 | 3,3 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 1,6 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vision FC, coloane = goluri Hearts of Oak.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vision FC. Vision FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.60 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Vision FC – Hearts of Oak | 0–0 | 1–0 |
| 29.11.25 | Hearts of Oak – Vision FC | 1–0 | 1–0 |
| 13.04.25 | Vision FC – Hearts of Oak | 0–1 | 1–1 |
| 08.11.24 | Hearts of Oak – Vision FC | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Vision FC – Hearts of Oak?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Vision FC – Hearts of Oak?
Meciul face parte din Premier League (Ghana). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Vision FC – Hearts of Oak?
Cotele 1X2 sunt 2.60 / 2.82 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Vision FC, 32% egal și 33% pentru Hearts of Oak, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Vision FC – Hearts of Oak?
Modelul nostru estimează 1,99 goluri (0,88 pentru Vision FC, 1,11 pentru Hearts of Oak). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 0–1.