Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Vegalta Sendai
ÎVEÎE
Final4-2Pauză 3-1
Tegevajaro Miyazaki
EEEÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Vegalta Sendai 36%Egal 30%Tegevajaro Miyazaki 34%

Vegalta Sendai 4-2 Tegevajaro Miyazaki: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Vegalta Sendai 4-2 Tegevajaro Miyazaki (pauză 3-1). Înainte de start, modelul dădea 35% pentru victoria lui Vegalta Sendai, iar cotele fără marjă 36%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 1,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 29%), iar GG a ieșit (37%). Scorul exact 4-2 avea 0,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (4-5) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Vegalta Sendaiîn meciTegevajaro Miyazaki
4
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Vegalta Sendai vs Tegevajaro Miyazaki

Vegalta Sendai marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Tegevajaro Miyazaki marchează 0,4 goluri pe meci și primește 0,6. La Tegevajaro Miyazaki, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Vegalta Sendaiultimele 5Tegevajaro Miyazaki
1,00
Puncte / meci
0,80
0,8
Goluri marcate / meci
0,4
1,0
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
0%
40%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Vegalta Sendai și ultimele 5 Tegevajaro Miyazaki, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Vegalta Sendai1-2-2

Î
Vegalta Sendai - Tochigi City26.08.26 · Cupa
1-2
V
Vanraure Hachinohe - Vegalta Sendai22.08.26 · J2/J3 League
0-2
E
Vegalta Sendai - Oita Trinita15.08.26 · J2/J3 League
0-0
Î
Fujieda MYFC - Vegalta Sendai08.08.26 · J2/J3 League
2-0
E
Vegalta Sendai - Kataller Toyama06.06.26 · J2/J3 League
1-1

Tegevajaro Miyazaki0-4-1

E0-0
E
Tegevajaro Miyazaki - Shonan Bellmare22.08.26 · J2/J3 League
0-0
E
Ventforet Kofu - Tegevajaro Miyazaki15.08.26 · J2/J3 League
1-1
Î
Tegevajaro Miyazaki - Yokohama FC08.08.26 · J2/J3 League
0-1
E
Yokohama F. Marinos - Tegevajaro Miyazaki15.07.26 · Amicale intercluburi
1-1

Ponturi Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Vegalta Sendai2.5536% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Tegevajaro Miyazaki2.7534% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.52
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.39
Sub 2.5 1.60
Peste 2.5 2.20

Ambele marchează

GG Da 1.92
GG Nu 1.78

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.31
Pauză peste 1.5 3.15

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.05

Analiza de dinainte de meci

Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki s-a jucat sâmbătă, 29 august, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Vegalta Sendai are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Tegevajaro Miyazaki n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: patru egaluri și o înfrângere. A marcat 2 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

Casele văd un meci echilibrat: 2.55 pentru gazde, 2.75 pentru oaspeți și 3.10 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.20, iar GG la 1.92.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Vegalta Sendai și 0,9 pentru Tegevajaro Miyazaki. Scorul cel mai probabil e 0-0.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Vegalta Sendai are 35%, Tegevajaro Miyazaki 33%. Sub 2.5 goluri: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Casele dau 1.60, mai mult. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 63%. Cota de 1.78 e peste cea corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki

Goluri estimate: 0,95 Vegalta Sendai și 0,93 Tegevajaro Miyazaki, total 1,88. 1X2 în model: 35% · 32% · 33%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-015,3%1-014,5%0-114,2%1-113,5%2-06,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Tegevajaro Miyazaki. Tegevajaro Miyazaki a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,4 goluri, după cote 2,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-2
Pauză3-1
Cornere4-5
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startVegalta Sendai · 2.55
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 4-2.

În ce competiție s-a jucat Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki?

În J2/J3 League (Japonia).

Cine era favorită în Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki?

Niciuna clar: cotele erau 2.55 la gazde și 2.75 la oaspeți. Meciul s-a terminat 4-2.

Câte goluri s-au marcat în Vegalta Sendai - Tegevajaro Miyazaki?

6 goluri, scor final 4-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →