Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 25% · Oaspete 44%
Goluri / meci
—
Peste 2.5
1.53
GG
Da 1.49 · Nu 2.45
Analiză Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK
Vaxjo Norra IF o primește pe Oskarshamns AIK duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pentru Vaxjo Norra IF nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Oskarshamns AIK nu avem meciuri recente în baza de date.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.60 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 31% pentru Vaxjo Norra IF, 25% pentru egal și 44% pentru Oskarshamns AIK. Favorită e Oskarshamns AIK. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.49 și Nu la 2.45.
Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Vaxjo Norra IF și 1,69 pentru Oskarshamns AIK, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Vaxjo Norra IF câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Oskarshamns AIK câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%.
| Indicator | Vaxjo Norra IF | Oskarshamns AIK |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 0 | 0 |
| V-E-Î | 0-0-0 | 0-0-0 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| Goluri primite (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| % Peste 2.5 | 0% | 0% |
| % GG | 0% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 1,69 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 44% |
Goluri estimate
1,41 – 1,69 · total 3,10
1X2 model
32% · 24% · 44%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Vaxjo Norra. ↓ / Oskarshamns. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 7,6 | 6,4 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 6,4 | 10,7 | 9,1 | 5,1 | 2,2 | 0,7 |
| 2 | 4,5 | 7,6 | 6,4 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 2,1 | 3,6 | 3,0 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 0,7 | 1,3 | 1,1 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vaxjo Norra IF, coloane = goluri Oskarshamns AIK.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%).
Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Fără meciuri recente.
Fără meciuri recente.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK?
Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK?
Cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.60 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Vaxjo Norra IF, 25% egal și 44% pentru Oskarshamns AIK, cu Oskarshamns AIK favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Vaxjo Norra IF – Oskarshamns AIK?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,41 pentru Vaxjo Norra IF, 1,69 pentru Oskarshamns AIK). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.