UD Castellonense – La Nucia
Ultimele 5 / 5: UD Castellonense marchează 1.6 și primește 1.0. La Nucia 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 31% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.6 + 1.8
Peste 2.5
2.17 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.87 · Nu 1.83
Analiză UD Castellonense – La Nucia
UD Castellonense o primește pe La Nucia duminică, 18 octombrie, ora 12:45 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
UD Castellonense are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. La Nucia are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, UD Castellonense a câștigat 3, La Nucia a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat UD Castellonense 2–0 La Nucia.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 2.92 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 34% pentru UD Castellonense, 31% pentru egal și 34% pentru La Nucia. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.17 și sub 2.5 la 1.59, adică 42% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,18 – 1,19) și ajunge la 1,29 goluri estimate pentru UD Castellonense și 1,29 pentru La Nucia, adică 2,58 în total. Cu aceste valori, UD Castellonense câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 26%, iar La Nucia câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.
| Indicator | UD Castellonense | La Nucia |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,29 | 1,29 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 37% |
Goluri estimate
1,29 – 1,29 · total 2,58
1X2 model
37% · 26% · 37%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| UD Castello. ↓ / La Nucia → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,6 | 9,8 | 6,3 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 9,8 | 12,6 | 8,1 | 3,5 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,3 | 8,1 | 5,2 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 2,7 | 3,5 | 2,3 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,9 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UD Castellonense, coloane = goluri La Nucia.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: UD Castellonense 37%, egal 26%, La Nucia 37%. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.04.26 | UD Castellonense – La Nucia | 1–0 | 2–0 |
| 23.11.25 | La Nucia – UD Castellonense | 0–0 | 0–2 |
| 25.05.25 | La Nucia – UD Castellonense | 1–2 | 1–2 |
| 17.05.25 | UD Castellonense – La Nucia | 0–0 | 0–0 |
| 06.04.25 | UD Castellonense – La Nucia | 0–1 | 0–2 |
| 24.11.24 | La Nucia – UD Castellonense | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe UD Castellonense – La Nucia?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă UD Castellonense – La Nucia?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre UD Castellonense – La Nucia?
Cotele 1X2 sunt 2.70 / 2.92 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru UD Castellonense, 31% egal și 34% pentru La Nucia, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în UD Castellonense – La Nucia?
Modelul nostru estimează 2,58 goluri (1,29 pentru UD Castellonense, 1,29 pentru La Nucia). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.