Tottenham – Coventry City
Ultimele 5 / 5: Tottenham marchează 0.8 și primește 1.4. Coventry City 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 20% · Oaspete 16%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
1.57 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.73 · Nu 2.07
Analiză Tottenham – Coventry City
Tottenham o primește pe Coventry City luni, 19 octombrie, ora 22:00 (ora României), în Premier League (Anglia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tottenham are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Coventry City are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Coventry City stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 18.09.2024, Coventry City 1–2 Tottenham. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.80 / 6.10. După ce scoatem marja (aproximativ 5,3% pe piața asta), rămân 65% pentru Tottenham, 20% pentru egal și 16% pentru Coventry City. Favorită e Tottenham. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.57 și sub 2.5 la 2.42, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,30) și cele deduse din cote (2,17 – 0,97) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Tottenham și 1,13 pentru Coventry City, adică 2,91 în total. Cu aceste valori, Tottenham câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Coventry City câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Tottenham | Coventry City |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,78 | 1,13 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 24% |
Goluri estimate
1,78 – 1,13 · total 2,91
1X2 model
53% · 23% · 24%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Tottenham ↓ / Coventry Ci. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,4 | 6,2 | 3,5 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 9,7 | 11,0 | 6,2 | 2,3 | 0,7 | 0,1 |
| 2 | 8,6 | 9,8 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,1 | 5,8 | 3,3 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,3 | 2,6 | 1,5 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tottenham, coloane = goluri Coventry City.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Coventry City. Coventry City primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Tottenham e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tottenham are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.57 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.09.24 | Coventry City – Tottenham | 0–0 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tottenham – Coventry City?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tottenham – Coventry City?
Meciul face parte din Premier League (Anglia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tottenham – Coventry City?
Cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.80 / 6.10. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Tottenham, 20% egal și 16% pentru Coventry City, cu Tottenham favorită la cota 1.47.
Câte goluri se așteaptă în Tottenham – Coventry City?
Modelul nostru estimează 2,91 goluri (1,78 pentru Tottenham, 1,13 pentru Coventry City). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.