Nosaby IF – Osterlen FF
Ultimele 5 / 5: Nosaby IF marchează 1.8 și primește 1.2. Osterlen FF 2.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 24% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.8 + 2.2
Peste 2.5
1.37 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.37 · Nu 2.85
Analiză Nosaby IF – Osterlen FF
Nosaby IF o primește pe Osterlen FF duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Nosaby IF are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Osterlen FF are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nosaby IF stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Nosaby IF a câștigat 1, Osterlen FF a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 12.06.2026, s-a terminat Osterlen FF 2–1 Nosaby IF.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.70 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 41% pentru Nosaby IF, 24% pentru egal și 34% pentru Osterlen FF. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.37 și Nu la 2.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,70) și cele deduse din cote (1,79 – 1,63) și ajunge la 1,94 goluri estimate pentru Nosaby IF și 1,66 pentru Osterlen FF, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Nosaby IF câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Osterlen FF câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,8%.
| Indicator | Nosaby IF | Osterlen FF |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,94 | 1,66 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 33% |
Goluri estimate
1,94 – 1,66 · total 3,60
1X2 model
45% · 22% · 33%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Nosaby IF ↓ / Osterlen FF → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 4,5 | 3,8 | 2,1 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 5,3 | 8,8 | 7,3 | 4,0 | 1,7 | 0,6 |
| 2 | 5,1 | 8,5 | 7,1 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 3,3 | 5,5 | 4,6 | 2,5 | 1,1 | 0,3 |
| 4 | 1,6 | 2,7 | 2,2 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nosaby IF, coloane = goluri Osterlen FF.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Osterlen FF. Osterlen FF primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Nosaby IF 45%, egal 22%, Osterlen FF 33%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.06.26 | Osterlen FF – Nosaby IF | 1–0 | 2–1 |
| 27.06.25 | Osterlen FF – Nosaby IF | 1–1 | 4–1 |
| 30.05.25 | Nosaby IF – Osterlen FF | 0–1 | 2–1 |
| 02.08.24 | Nosaby IF – Osterlen FF | 0–1 | 0–3 |
| 29.03.24 | Osterlen FF – Nosaby IF | 1–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Nosaby IF – Osterlen FF?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Nosaby IF – Osterlen FF?
Meciul face parte din Division 2 (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Nosaby IF – Osterlen FF?
Cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.70 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Nosaby IF, 24% egal și 34% pentru Osterlen FF, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Nosaby IF – Osterlen FF?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,94 pentru Nosaby IF, 1,66 pentru Osterlen FF). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.