Duminică18 octombrie
Live 155 Pune pont

IslandaIslanda · Urvalsdeild (F)

Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)

Statistici și rezultat final · duminică, 19 iulie

IslandaUrvalsdeild (F) · Islanda Final
Thor KA (F)
ÎVVEÎ
Final2-1
Șanse înainte de meci, după cote
Thor KA (F) 57%Egal 24%IBV Vestmannaeyjar (F) 19%

Thor KA (F) 2-1 IBV Vestmannaeyjar (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Thor KA (F) 2-1 IBV Vestmannaeyjar (F). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui Thor KA (F), iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (66%). Scorul exact 2-1 avea 9,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (4-5) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Thor KA (F)în meciIBV Vestmannaeyjar (F)
4
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Thor KA (F) vs IBV Vestmannaeyjar (F)

Thor KA (F) marchează și primește câte 1,8 goluri pe meci. IBV Vestmannaeyjar (F) marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. La IBV Vestmannaeyjar (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Thor KA (F)ultimele 5IBV Vestmannaeyjar (F)
1,40
Puncte / meci
1,60
1,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,8
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Thor KA (F) și ultimele 5 IBV Vestmannaeyjar (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Thor KA (F)2-1-2

Î
Stjarnan (F) - Thor KA (F)14.07.26 · Urvalsdeild (F)
3-2
V
Thor KA (F) - Grindavik/Njarovik (F)09.07.26 · Urvalsdeild (F)
1-0
V
Thor KA (F) - Throttur Reykjavik (F)22.06.26 · Urvalsdeild (F)
2-0
E
Valur Reykjavik (F) - Thor KA (F)13.06.26 · Urvalsdeild (F)
0-0
Î
Thor KA (F) - Vikingur Reykjavik (F)30.05.26 · Urvalsdeild (F)
4-6

IBV Vestmannaeyjar (F)2-2-1

V
IBV Vestmannaeyjar (F) - Valur Reykjavik (F)15.07.26 · Urvalsdeild (F)
2-1
V
Vikingur Reykjavik (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)09.07.26 · Urvalsdeild (F)
1-3
Î
IBV Vestmannaeyjar (F) - Breidablik (F)22.06.26 · Urvalsdeild (F)
0-3
E2-2
E
Throttur Reykjavik (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)13.06.26 · Urvalsdeild (F)
0-0

Întâlniri directe Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)

Thor KA (F) 0Egal 0IBV Vestmannaeyjar (F) 1
Î
IBV Vestmannaeyjar (F) - Thor KA (F)10.05.2026 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Thor KA (F). 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Thor KA (F)1.5757% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · IBV Vestmannaeyjar (F)4.6019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.11
X2 2.10
12 1.16

Goluri

Sub 2.5 2.95
Peste 2.5 1.28

Ambele marchează

GG Da 1.28
GG Nu 3.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.78
Pauză peste 1.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F) s-a jucat duminică, 19 iulie, în Urvalsdeild (F) (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Thor KA (F) vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 9. În ultimele 5 meciuri, IBV Vestmannaeyjar (F) are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 7-7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: IBV Vestmannaeyjar (F) - Thor KA (F) 2-0, pe 10 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Thor KA (F), la 1.57, cu egalul la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.28, iar GG la 1.28.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Thor KA (F) și 1,5 pentru IBV Vestmannaeyjar (F). Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 49% la victorie, față de 57%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 71% în model, dar la 1.11 plătește sub cota corectă de 1.41. Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. La 1.28, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 66%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.52) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)

Goluri estimate: 1,94 Thor KA (F) și 1,46 IBV Vestmannaeyjar (F), total 3,40. 1X2 în model: 49% · 22% · 29%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-19,5%2-19,2%1-26,9%2-26,7%1-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Thor KA (F). Thor KA (F) a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Cornere4-5
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startThor KA (F) · 1.57
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)?

S-a jucat duminică, 19 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)?

În Urvalsdeild (F) (Islanda).

Unde s-a jucat Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)?

Pe Torsvollur, în Akureyri, duminică, 19 iulie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)?

Thor KA (F) pleca favorită, la cota 1.57. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Thor KA (F) - IBV Vestmannaeyjar (F)?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din Urvalsdeild (F)

Toată liga →