Stjarnan (F) – Breidablik (F)
Ultimele 5 / 5: Stjarnan (F) marchează 0.8 și primește 2.2. Breidablik (F) 2.6 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 16% · Egal 18% · Oaspete 65%
Goluri / meci
0.8 + 2.6
Peste 2.5
1.30 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.50 · Nu 2.42
Analiză Stjarnan (F) – Breidablik (F)
Stjarnan (F) o primește pe Breidablik (F) luni, 19 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Urvalsdeild (F) (Islanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Stjarnan (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Breidablik (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 13 goluri primite (2,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Breidablik (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Stjarnan (F) a câștigat 3, Breidablik (F) a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 20.08.2026, s-a terminat Stjarnan (F) 2–0 Breidablik (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.55 / 4.85 / 1.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 16% pentru Stjarnan (F), 18% pentru egal și 65% pentru Breidablik (F). Favorită e Breidablik (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.30 și sub 2.5 la 3.00, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 2,40) și cele deduse din cote (1,16 – 2,45) și ajunge la 1,43 goluri estimate pentru Stjarnan (F) și 2,42 pentru Breidablik (F), adică 3,85 în total. Cu aceste valori, Stjarnan (F) câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Breidablik (F) câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,9%.
| Indicator | Stjarnan (F) | Breidablik (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,43 | 2,42 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 59% |
Goluri estimate
1,43 – 2,42 · total 3,85
1X2 model
22% · 19% · 59%
Peste 2.5 model
74% · cotă corectă 1.35
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 26% · Peste 2.5: 74% · total goluri în 90 de minute
| Stjarnan (F) ↓ / Breidablik . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,1 | 5,1 | 6,2 | 5,0 | 3,0 | 1,5 |
| 1 | 3,0 | 7,4 | 8,9 | 7,2 | 4,3 | 2,1 |
| 2 | 2,2 | 5,3 | 6,4 | 5,1 | 3,1 | 1,5 |
| 3 | 1,0 | 2,5 | 3,0 | 2,4 | 1,5 | 0,7 |
| 4 | 0,4 | 0,9 | 1,1 | 0,9 | 0,5 | 0,3 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Stjarnan (F), coloane = goluri Breidablik (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Stjarnan (F). Stjarnan (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Breidablik (F). Breidablik (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Breidablik (F) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 20.08.26 | Stjarnan (F) – Breidablik (F) | 0–0 | 2–0 |
| 13.06.26 | Breidablik (F) – Stjarnan (F) | 0–1 | 1–3 |
| 25.09.25 | Breidablik (F) – Stjarnan (F) | 1–0 | 1–2 |
| 21.06.25 | Stjarnan (F) – Breidablik (F) | 0–1 | 0–3 |
| 15.04.25 | Breidablik (F) – Stjarnan (F) | 5–1 | 6–1 |
| 14.02.25 | Breidablik (F) – Stjarnan (F) | — | 5–1 |
| 20.07.24 | Stjarnan (F) – Breidablik (F) | 0–0 | 0–1 |
| 19.05.24 | Stjarnan (F) – Breidablik (F) | 1–2 | 3–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Stjarnan (F) – Breidablik (F)?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Stjarnan (F) – Breidablik (F)?
Meciul face parte din Urvalsdeild (F) (Islanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Stjarnan (F) – Breidablik (F)?
Cotele 1X2 sunt 5.55 / 4.85 / 1.37. Fără marjă, asta înseamnă 16% pentru Stjarnan (F), 18% egal și 65% pentru Breidablik (F), cu Breidablik (F) favorită la cota 1.37.
Câte goluri se așteaptă în Stjarnan (F) – Breidablik (F)?
Modelul nostru estimează 3,85 goluri (1,43 pentru Stjarnan (F), 2,42 pentru Breidablik (F)). Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–2.