Danemarca · 2Nd Division, Promotion Group
Thisted – VSK Aarhus
Ultimele 5 / 5: Thisted marchează 1.0 și primește 1.6. VSK Aarhus 1.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 29% · Egal 26% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.0 + 1.0
Peste 2.5
1.82 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.71 · Nu 2.02
Analiză Thisted – VSK Aarhus
Thisted o primește pe VSK Aarhus duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 2Nd Division, Promotion Group (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Thisted are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. VSK Aarhus are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Thisted a câștigat 0, VSK Aarhus a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat VSK Aarhus 3–1 Thisted.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.50 / 2.05. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 29% pentru Thisted, 26% pentru egal și 45% pentru VSK Aarhus. Favorită e VSK Aarhus. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.88, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,18 – 1,52) și ajunge la 1,24 goluri estimate pentru Thisted și 1,41 pentru VSK Aarhus, adică 2,65 în total. Cu aceste valori, Thisted câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 26%, iar VSK Aarhus câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%.
| Indicator | Thisted | VSK Aarhus |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,24 | 1,41 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 41% |
Goluri estimate
1,24 – 1,41 · total 2,65
1X2 model
33% · 26% · 41%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Thisted ↓ / VSK Aarhus → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,1 | 10,0 | 7,0 | 3,3 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 8,8 | 12,4 | 8,7 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,4 | 7,7 | 5,4 | 2,5 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 2,2 | 3,2 | 2,2 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Thisted, coloane = goluri VSK Aarhus.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Thisted. Thisted primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: VSK Aarhus. VSK Aarhus primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. VSK Aarhus e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Thisted 33%, egal 26%, VSK Aarhus 41%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | VSK Aarhus – Thisted | — | 3–1 |
| 07.03.26 | VSK Aarhus – Thisted | — | 0–0 |
| 16.08.25 | Thisted – VSK Aarhus | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Thisted – VSK Aarhus?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Thisted – VSK Aarhus?
Meciul face parte din 2Nd Division, Promotion Group (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Thisted – VSK Aarhus?
Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.50 / 2.05. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Thisted, 26% egal și 45% pentru VSK Aarhus, cu VSK Aarhus favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Thisted – VSK Aarhus?
Modelul nostru estimează 2,65 goluri (1,24 pentru Thisted, 1,41 pentru VSK Aarhus). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.