Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Telford United - Bedford Town

Statistici și rezultat final · luni, 31 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Telford United
ÎEEÎÎ
Final0-1Pauză 0-1
Bedford Town
VÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Telford United 50%Egal 25%Bedford Town 25%

Telford United 0-1 Bedford Town: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Telford United 0-1 Bedford Town (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Bedford Town, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 0-1 avea 6,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Telford Unitedîn meciBedford Town
7
Cornere
2
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Telford United vs Bedford Town

Telford United marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. Bedford Town marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,0. La Telford United, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Telford United 2, egal 1, Bedford Town 1.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Telford Unitedultimele 5Bedford Town
0,40
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,8
Goluri primite / meci
2,0
0
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Telford United și ultimele 5 Bedford Town, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Telford United0-2-3

Î
Morecambe - Telford United28.08.26 · National League - Nord
2-1
E
Telford United - Hednesford Town22.08.26 · National League - Nord
1-1
E
Merthyr Town - Telford United18.08.26 · National League - Nord
2-2
Î
Worksop Town - Telford United15.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Telford United - Brackley Town08.08.26 · National League - Nord
1-2

Bedford Town2-0-3

V
Bedford Town - Spennymoor Town29.08.26 · National League - Nord
3-1
Î
Southport - Bedford Town22.08.26 · National League - Nord
4-1
V
Bedford Town - Buxton18.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Bedford Town - Darlington15.08.26 · National League - Nord
2-3
Î
Oxford City - Bedford Town08.08.26 · National League - Nord
1-0

Întâlniri directe Telford United - Bedford Town

Telford United 2Egal 1Bedford Town 1
E
Telford United - Bedford Town28.03.2026 · pauză 1-1
2-2
Î
Bedford Town - Telford United19.08.2025 · pauză 1-0
3-1
V
Telford United - Bedford Town28.01.2025 · pauză 4-1
6-2
V
Bedford Town - Telford United11.01.2025 · pauză 1-0
2-3

V/E/Î din perspectiva Telford United. 4 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Telford United - Bedford Town

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Telford United1.8550% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Bedford Town3.6525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.76
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.56

Ambele marchează

GG Da 1.53
GG Nu 2.35

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.55
Pauză peste 1.5 2.25

Cornere

Sub 9.5 2.10
Peste 9.5 1.65

Analiza de dinainte de meci

Telford United - Bedford Town s-a jucat luni, 31 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Telford United n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Bedford Town vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Telford United a câștigat de 2 ori, Bedford Town o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 5,3 goluri în medie. Ultima: Telford United - Bedford Town 2-2, pe 28 martie 2026.

Telford United pleacă favorită, la cota 1.85. Egalul e la 3.65, iar Bedford Town la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.56, iar GG la 1.53.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Telford United și 1,5 pentru Bedford Town. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 43% la victorie, față de 50%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Telford United are 43%, Bedford Town 33%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.56 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 63% în model, iar 1.53 e aproape de cota corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Telford United - Bedford Town

Goluri estimate: 1,70 Telford United și 1,47 Bedford Town, total 3,17. 1X2 în model: 43% · 24% · 33%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-18,9%1-27,7%1-07,1%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Telford United. Telford United a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Bedford Town. Bedford Town a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Telford United e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 5,3 goluri, iar modelul estimează acum 3,2.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-1
Cornere7-2
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startTelford United · 1.85
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Telford United - Bedford Town?

S-a jucat luni, 31 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Telford United - Bedford Town?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Telford United - Bedford Town?

Pe New Bucks Head, în Telford, luni, 31 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Telford United - Bedford Town?

Telford United pleca favorită, la cota 1.85. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Telford United - Bedford Town?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →