Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk
Ultimele 5 / 5: Tekstilshchik Ivanovo marchează 1.0 și primește 2.2. Chelyabinsk 1.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 30% · Oaspete 40%
Goluri / meci
1.0 + 1.6
Peste 2.5
2.10 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.87 · Nu 1.85
Analiză Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk
Tekstilshchik Ivanovo o primește pe Chelyabinsk duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în FNL (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tekstilshchik Ivanovo are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Chelyabinsk are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Chelyabinsk stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tekstilshchik Ivanovo a câștigat 0, Chelyabinsk a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 17.11.2024, s-a terminat Tekstilshchik Ivanovo 1–2 Chelyabinsk.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.10 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 31% pentru Tekstilshchik Ivanovo, 30% pentru egal și 40% pentru Chelyabinsk. Favorită e Chelyabinsk. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.64, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,90) și cele deduse din cote (1,12 – 1,31) și ajunge la 1,11 goluri estimate pentru Tekstilshchik Ivanovo și 1,60 pentru Chelyabinsk, adică 2,71 în total. Cu aceste valori, Tekstilshchik Ivanovo câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Chelyabinsk câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%.
| Indicator | Tekstilshchik Ivanovo | Chelyabinsk |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,11 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 49% |
Goluri estimate
1,11 – 1,60 · total 2,71
1X2 model
26% · 25% · 49%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Tekstilshch. ↓ / Chelyabinsk → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 10,6 | 8,5 | 4,5 | 1,8 | 0,6 |
| 1 | 7,4 | 11,8 | 9,5 | 5,0 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,1 | 6,6 | 5,2 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 1,5 | 2,4 | 1,9 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tekstilshchik Ivanovo, coloane = goluri Chelyabinsk.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Tekstilshchik Ivanovo. Tekstilshchik Ivanovo primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,00 goluri, cotele doar 2,43. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.11.24 | Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk | 1–0 | 1–2 |
| 21.07.24 | Chelyabinsk – Tekstilshchik Ivanovo | 2–1 | 3–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk?
Meciul face parte din FNL (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk?
Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.10 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Tekstilshchik Ivanovo, 30% egal și 40% pentru Chelyabinsk, cu Chelyabinsk favorită la cota 2.32.
Câte goluri se așteaptă în Tekstilshchik Ivanovo – Chelyabinsk?
Modelul nostru estimează 2,71 goluri (1,11 pentru Tekstilshchik Ivanovo, 1,60 pentru Chelyabinsk). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.