Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

SpaniaSpania · Segunda Federacion

Tamaraceite – Betis B

Tamaraceite
ÎVÎÎÎ
14:00 Duminică, 18 octombrie
Betis B
EVVVE
15.25 X3.90 21.54
1X2.25 X21.11 121.20

Ultimele 5 / 5: Tamaraceite marchează 0.8 și primește 2.2. Betis B 1.6 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 17% · Egal 23% · Oaspete 59%

Goluri / meci

0.8 + 1.6

Peste 2.5

1.83 · forma 40% / 20%

GG

Da 1.92 · Nu 1.80

Analiză Tamaraceite – Betis B

Tamaraceite o primește pe Betis B duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Tamaraceite are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Betis B are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 1 gol primite (1,6 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Betis B stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.25 / 3.90 / 1.54. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 17% pentru Tamaraceite, 23% pentru egal și 59% pentru Betis B. Favorită e Betis B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.83 și sub 2.5 la 1.88, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 1,90) și cele deduse din cote (0,88 – 1,82) și ajunge la 0,69 goluri estimate pentru Tamaraceite și 1,86 pentru Betis B, adică 2,55 în total. Cu aceste valori, Tamaraceite câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Betis B câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,5%.

Statistici-cheie
IndicatorTamaraceiteBetis B
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-43-2-0
Puncte / meci0,602,20
Goluri marcate (medie)4 (0,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)1 (0,2)
% Peste 2.540%20%
% GG40%20%
Goluri estimate (model)0,691,86
Șanse de victorie (model)13%65%

Goluri estimate

0,69 – 1,86 · total 2,55

1X2 model

13% · 22% · 65%

Peste 2.5 model

47% · cotă corectă 2.13

GG model

42% · cotă corectă 2.38

Distribuția golurilor
8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Tamaraceite ↓ / Betis B →012345
0 7,8 14,5 13,5 8,4 3,9 1,4
1 5,4 10,0 9,3 5,8 2,7 1,0
2 1,9 3,5 3,2 2,0 0,9 0,3
3 0,4 0,8 0,7 0,5 0,2 0,1
4 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tamaraceite, coloane = goluri Betis B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Tamaraceite. Tamaraceite primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Betis B are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.6
2.2
Primite / meci
0.2
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Tamaraceite – Betis B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Tamaraceite – Betis B?

Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Tamaraceite – Betis B?

Cotele 1X2 sunt 5.25 / 3.90 / 1.54. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Tamaraceite, 23% egal și 59% pentru Betis B, cu Betis B favorită la cota 1.54.

Câte goluri se așteaptă în Tamaraceite – Betis B?

Modelul nostru estimează 2,55 goluri (0,69 pentru Tamaraceite, 1,86 pentru Betis B). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Segunda Federacion
17.10
17:00
Rayo Cantabria – CD Basconia 2.772.30
17.10
17:30
CD Ebro – Girona B 1.923.85
17.10
18:00
Barcelona B – Utebo 1.268.80
17.10
18:00
Ourense CF – Coruxo FC 1.953.75
17.10
18:00
Portugalete – Eibar B 2.752.55