Miercuri21 octombrie
Live 4 Pune pont

Taiwan · Premier League

Taichung Futuro - AC Taipei

Statistici și rezultat final · duminică, 18 octombrie

Premier League · Taiwan Final
Taichung Futuro
VÎÎÎV
Final1-1Pauză 1-0
AC Taipei
VVÎÎV
Șanse înainte de start, după cote
Taichung Futuro 45%Egal 29%AC Taipei 26%

Taichung Futuro 1-1 AC Taipei: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Taichung Futuro 1-1 AC Taipei (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG a ieșit (37%). Scorul exact 1-1 avea 13,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 4 cornere (2-2) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Taichung Futuroîn meciAC Taipei
2
Cornere
2
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Taichung Futuro vs AC Taipei

Taichung Futuro marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,0. AC Taipei marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. La Taichung Futuro, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Taichung Futuro 2, egal 0, AC Taipei 5.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Taichung Futuroultimele 5AC Taipei
1,20
Puncte / meci
1,80
0,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,0
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
3
20%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Taichung Futuro și ultimele 5 AC Taipei, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Taichung Futuro2-0-3

V
Taipower - Taichung Futuro11.10.26 · Premier League
0-1
Î
Taichung Futuro - Kaohsiung Attackers20.09.26 · Premier League
0-2
Î
Taichung Futuro - Tatung FC13.09.26 · Premier League
0-1
Î
Tainan City - Taichung Futuro24.05.26 · Premier League
2-1
V
Tatung FC - Taichung Futuro17.05.26 · Premier League
0-1

AC Taipei3-0-2

V
AC Taipei - Taichung Rock FC11.10.26 · Premier League
2-1
V
Tainan City - AC Taipei20.09.26 · Premier League
0-2
Î
Taipower - AC Taipei13.09.26 · Premier League
1-0
Î
Hang Yuen - AC Taipei24.05.26 · Premier League
2-0
V
Taichung Rock FC - AC Taipei17.05.26 · Premier League
1-2

Întâlniri directe Taichung Futuro - AC Taipei

Taichung Futuro 2Egal 0AC Taipei 5
Î
Taichung Futuro - AC Taipei12.04.2026 · pauză 0-1
1-2
Î0-1
Î2-1
V0-4
Î0-1
V0-1
Î0-2

V/E/Î din perspectiva Taichung Futuro. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Taichung Futuro - AC Taipei

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Taichung Futuro2.0245% fără marjă
X · Egal3.1029% fără marjă
2 · AC Taipei3.4526% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă

Șansă dublă

1X 1.40
X2 1.42
12 1.25

Analiza de dinainte de meci

Taichung Futuro - AC Taipei s-a jucat duminică, 18 octombrie, în Premier League (Taiwan). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Taichung Futuro vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, AC Taipei are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 6-5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Taichung Futuro a câștigat de 2 ori, AC Taipei de 5 ori. Ultima: Taichung Futuro - AC Taipei 1-2, pe 12 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Taichung Futuro, la 2.02, cu egalul la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Taichung Futuro și 1,1 pentru AC Taipei. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 27% la victorie, față de 45%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 73% în model, iar 1.42 e aproape de cota corectă (1.37). Sub 2.5 goluri: 71% în model, adică o cotă corectă de 1.41. Nu marchează ambele (NG): 63% în model, adică o cotă corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Alte analize din duminică, 18 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Taichung Futuro - AC Taipei

Goluri estimate: 0,80 Taichung Futuro și 1,10 AC Taipei, total 1,90. 1X2 în model: 27% · 31% · 42%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-116,5%0-015,0%1-113,2%1-012,0%0-29,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,7% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere2-2
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startTaichung Futuro · 2.02
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Taichung Futuro - AC Taipei?

S-a jucat duminică, 18 octombrie, ora 11:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Taichung Futuro - AC Taipei?

În Premier League (Taiwan).

Cine era favorită în Taichung Futuro - AC Taipei?

Taichung Futuro pleca favorită, la cota 2.02. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Taichung Futuro - AC Taipei?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →