Analize din duminică, 18 octombrie
Analizele meciurilor mari din ziua asta, scrise înainte de start, și rezultatul final. Analiza completă rămâne pe pagina fiecărui meci.
Real Madrid, patru victorii în ultimele cinci, o primește pe Sevilla
Înainte de start: Real Madrid are patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Sevilla două victorii, un egal și două înfrângeri.
Real Madrid 77%egal 14%Sevilla 9% Analiza și rezultatul 4-1Manchester United, fără victorie în ultimele 5, merge la Leeds United
Leeds United are o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Manchester United două egaluri și trei înfrângeri.
Leeds United 38%egal 29%Manchester United 33% 2-0Osasuna, fără victorie în ultimele 5, o primește pe Racing Santander
Osasuna are un egal și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Racing Santander o victorie, un egal și trei înfrângeri.
Osasuna 48%egal 26%Racing Santander 26% 2-0Bournemouth, ușor favorită cu Sunderland, la 2.07
Bournemouth are două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Sunderland două victorii și trei înfrângeri.
Bournemouth 46%egal 30%Sunderland 24% 5-0Brighton, cinci victorii din cinci, o primește pe Crystal Palace
Brighton are cinci victorii în ultimele 5 meciuri, iar Crystal Palace două victorii, un egal și două înfrângeri.
Brighton 65%egal 20%Crystal Palace 15% 2-5Malaga, fără victorie în ultimele 5, o primește pe Real Sociedad
Malaga are trei egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Real Sociedad două victorii, un egal și două înfrângeri.
Malaga 28%egal 27%Real Sociedad 45% 2-1Celta Vigo, ușor favorită cu Alaves, la 2.27
Celta Vigo are o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Alaves o victorie, un egal și trei înfrângeri.
Celta Vigo 42%egal 31%Alaves 27% 0-1Arsenal, patru victorii în ultimele cinci, merge la Nottingham Forest
Nottingham Forest are o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Arsenal patru victorii și o înfrângere.
Nottingham Forest 15%egal 22%Arsenal 63% 0-3Lazio, neînvinsă în ultimele 5 meciuri, merge la Juventus
Juventus are trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Lazio trei victorii și două egaluri.
Juventus 58%egal 24%Lazio 18% 3-2AC Milan, ușor favorită cu Atalanta, la 1.65
AC Milan are două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Atalanta două victorii și trei înfrângeri.
AC Milan 58%egal 23%Atalanta 20% 1-2Hoffenheim, ușor favorită cu Borussia Monchengladbach, la 2.22
Borussia Monchengladbach are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Hoffenheim o victorie și patru înfrângeri.
Borussia Monchengladbach 33%egal 24%Hoffenheim 43% 2-1Bayer Leverkusen, patru victorii în ultimele cinci, o primește pe Freiburg
Bayer Leverkusen are patru victorii și un egal în ultimele 5 meciuri, iar Freiburg patru victorii și un egal.
Bayer Leverkusen 59%egal 21%Freiburg 20%Cum citești o analiză
Fiecare analiză pornește de la cotele de dinainte de start. Bara arată șansele pe care le dau casele de pariuri, după ce scădem marja. Forma vine din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile.
Pe pagina meciului găsești restul: statisticile, directele, probabilitățile modelului și ce nu știe modelul (absențe, rotații, vreme). Metodologia explică cum se calculează.

































