SV Ried – Austria Viena
Ultimele 5 / 5: SV Ried marchează 3.0 și primește 1.4. Austria Viena 3.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 27% · Oaspete 33%
Goluri / meci
3.0 + 3.2
Peste 2.5
1.75 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.62 · Nu 2.15
Analiză SV Ried – Austria Viena
SV Ried o primește pe Austria Viena sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30 (ora României), în Bundesliga (Austria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
SV Ried are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 7 goluri primite (3,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Austria Viena are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 6 goluri primite (3,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, SV Ried a câștigat 0, Austria Viena a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat SV Ried 0–2 Austria Viena.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.40 / 2.80. După ce scoatem marja (aproximativ 7,3% pe piața asta), rămân 39% pentru SV Ried, 27% pentru egal și 33% pentru Austria Viena. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.97, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 2,30) și cele deduse din cote (1,46 – 1,33) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru SV Ried și 1,82 pentru Austria Viena, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, SV Ried câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Austria Viena câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,9%.
| Indicator | SV Ried | Austria Viena |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,78 | 1,82 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 40% |
Goluri estimate
1,78 – 1,82 · total 3,60
1X2 model
38% · 22% · 40%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| SV Ried ↓ / Austria Vie. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,0 | 4,5 | 2,7 | 1,2 | 0,5 |
| 1 | 4,9 | 8,9 | 8,1 | 4,9 | 2,2 | 0,8 |
| 2 | 4,3 | 7,9 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 2,6 | 4,7 | 4,3 | 2,6 | 1,2 | 0,4 |
| 4 | 1,1 | 2,1 | 1,9 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SV Ried, coloane = goluri Austria Viena.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,40 goluri, cotele doar 2,80. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: SV Ried 38%, egal 22%, Austria Viena 40%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.75 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.62 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.03.26 | SV Ried – Austria Viena | 0–0 | 0–2 |
| 20.09.25 | Austria Viena – SV Ried | 0–2 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe SV Ried – Austria Viena?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă SV Ried – Austria Viena?
Meciul face parte din Bundesliga (Austria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre SV Ried – Austria Viena?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.40 / 2.80. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru SV Ried, 27% egal și 33% pentru Austria Viena, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în SV Ried – Austria Viena?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,78 pentru SV Ried, 1,82 pentru Austria Viena). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.