Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ChinaChina · League 1

Suzhou Dongwu - Changchun Yatai

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ChinaLeague 1 · China Final
Suzhou Dongwu
VEEÎE
Final2-1Pauză 0-0
Changchun Yatai
EVÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Suzhou Dongwu 41%Egal 29%Changchun Yatai 31%

Suzhou Dongwu 2-1 Changchun Yatai: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Suzhou Dongwu 2-1 Changchun Yatai (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Suzhou Dongwu, iar cotele fără marjă 41%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 2-1 avea 8,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (4-2) și 3 cartonașe galbene (3-0).

Suzhou Dongwuîn meciChangchun Yatai
4
Cornere
2
3
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Suzhou Dongwu vs Changchun Yatai

Suzhou Dongwu marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Changchun Yatai marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,2. La Changchun Yatai, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Suzhou Dongwuultimele 5Changchun Yatai
1,20
Puncte / meci
1,40
0,8
Goluri marcate / meci
1,8
1,0
Goluri primite / meci
2,2
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
100%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Suzhou Dongwu și ultimele 5 Changchun Yatai, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Suzhou Dongwu1-3-1

V
Suzhou Dongwu - Meizhou Hakka02.08.26 · League 1
1-0
E
Dalian Kuncheng City - Suzhou Dongwu26.07.26 · League 1
0-0
E
Suzhou Dongwu - Shenzhen Juniors17.07.26 · League 1
0-0
Î
Yanbian Longding - Suzhou Dongwu11.07.26 · League 1
3-1
E
Suzhou Dongwu - Guandong GZ Power04.07.26 · League 1
2-2

Changchun Yatai2-1-2

E
Changchun Yatai - Shijiazhuang Gongfu02.08.26 · League 1
2-2
V
Changchun Yatai - Nanjing City25.07.26 · League 1
2-1
Î
Changchun Yatai - Wuxi Wuguo17.07.26 · League 1
1-5
V
Meizhou Hakka - Changchun Yatai05.07.26 · League 1
1-3
Î
Changchun Yatai - Guangxi Hengchen27.06.26 · League 1
1-2

Întâlniri directe Suzhou Dongwu - Changchun Yatai

Suzhou Dongwu 0Egal 0Changchun Yatai 1
Î
Changchun Yatai - Suzhou Dongwu05.04.2026 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Suzhou Dongwu. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Suzhou Dongwu - Changchun Yatai

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Suzhou Dongwu2.2541% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Changchun Yatai3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.43
X2 1.39
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.67
Peste 2.5 2.05

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 2.85

Cornere

Sub 9.5 1.61
Peste 9.5 2.17

Analiza de dinainte de meci

Suzhou Dongwu - Changchun Yatai s-a jucat sâmbătă, 8 august, în League 1 (China). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Suzhou Dongwu are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 4-5. Changchun Yatai vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Changchun Yatai - Suzhou Dongwu 1-0, pe 5 aprilie 2026.

Suzhou Dongwu pleacă favorită, la cota 2.25. Egalul e la 3.20, iar Changchun Yatai la 3.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.05, iar GG la 1.80.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Suzhou Dongwu și 1,3 pentru Changchun Yatai. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Suzhou Dongwu are 41%, Changchun Yatai 33%. Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.31 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Suzhou Dongwu - Changchun Yatai

Goluri estimate: 1,42 Suzhou Dongwu și 1,26 Changchun Yatai, total 2,68. 1X2 în model: 41% · 26% · 33%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,3%1-09,7%2-18,7%0-18,6%1-27,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Changchun Yatai. Changchun Yatai a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Suzhou Dongwu e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere4-2
Cartonașe galbene3-0
Favorită la startSuzhou Dongwu · 2.25
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Suzhou Dongwu - Changchun Yatai?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Suzhou Dongwu - Changchun Yatai?

În League 1 (China).

Unde s-a jucat Suzhou Dongwu - Changchun Yatai?

Pe Suzhou Sports Centre Stadiums, sâmbătă, 8 august, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în Suzhou Dongwu - Changchun Yatai?

Suzhou Dongwu pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Suzhou Dongwu - Changchun Yatai?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →