Duminică18 octombrie
Live 44 Pune pont

LituaniaLituania · A Lyga

Suduva – Kauno Zalgiris

Suduva
ÎÎEEÎ
18:45 Luni, 19 octombrie
Kauno Zalgiris
ÎVVÎV
14.00 X3.40 21.83
1X1.83 X21.19 121.26

Ultimele 5 / 5: Suduva marchează 0.4 și primește 3.0. Kauno Zalgiris 1.6 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 23% · Egal 27% · Oaspete 50%

Goluri / meci

0.4 + 1.6

Peste 2.5

2.05 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.92 · Nu 1.80

Analiză Suduva – Kauno Zalgiris

Suduva o primește pe Kauno Zalgiris luni, 19 octombrie, ora 18:45 (ora României), în A Lyga (Lituania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Suduva are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 15 goluri primite (0,4 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kauno Zalgiris are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kauno Zalgiris stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Suduva a câștigat 3, Kauno Zalgiris a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 09.09.2026, s-a terminat Kauno Zalgiris 5–1 Suduva.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.40 / 1.83. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 23% pentru Suduva, 27% pentru egal și 50% pentru Kauno Zalgiris. Favorită e Kauno Zalgiris. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 2,30) și cele deduse din cote (0,95 – 1,52) și ajunge la 0,92 goluri estimate pentru Suduva și 1,91 pentru Kauno Zalgiris, adică 2,83 în total. Cu aceste valori, Suduva câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Kauno Zalgiris câștigă în 60%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,3%.

Statistici-cheie
IndicatorSuduvaKauno Zalgiris
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-33-0-2
Puncte / meci0,401,80
Goluri marcate (medie)2 (0,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)15 (3,0)7 (1,4)
% Peste 2.560%60%
% GG40%20%
Victorii H2H (8 meciuri)32
Goluri estimate (model)0,921,91
Șanse de victorie (model)18%60%

Goluri estimate

0,92 – 1,91 · total 2,83

1X2 model

18% · 22% · 60%

Peste 2.5 model

54% · cotă corectă 1.85

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Suduva ↓ / Kauno Zalgi. →012345
0 5,9 11,3 10,8 6,9 3,3 1,3
1 5,4 10,4 9,9 6,3 3,0 1,2
2 2,5 4,8 4,6 2,9 1,4 0,5
3 0,8 1,5 1,4 0,9 0,4 0,2
4 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Suduva, coloane = goluri Kauno Zalgiris.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Suduva. Suduva primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Suduva. Suduva a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 2,47. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Kauno Zalgiris are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.83 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.6
3.0
Primite / meci
1.4
0%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Suduva – Kauno Zalgiris?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 18:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Suduva – Kauno Zalgiris?

Meciul face parte din A Lyga (Lituania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Suduva – Kauno Zalgiris?

Cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.40 / 1.83. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Suduva, 27% egal și 50% pentru Kauno Zalgiris, cu Kauno Zalgiris favorită la cota 1.83.

Câte goluri se așteaptă în Suduva – Kauno Zalgiris?

Modelul nostru estimează 2,83 goluri (0,92 pentru Suduva, 1,91 pentru Kauno Zalgiris). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din A Lyga
18.10
17:00
FK Zalgiris – Hegelmann 1.386.30
17.10
14:15
Panevezys – Banga Gargzdai 2–1
10.10
14:15
FK Zalgiris – Suduva 4–0
20.09
14:15
Hegelmann – Suduva 1–1