Sâmbătă17 octombrie
Live 252 Pune pont

BelgiaBelgia · National Division 1 - ACFF

Standard Liege U23 – Flenu A

Standard Liege U23
VVÎÎE
16:00 Duminică, 18 octombrie
Flenu A
ÎÎÎÎÎ
11.61 X3.80 24.40
1X1.14 X22.05 121.18

Ultimele 5 / 5: Standard Liege U23 marchează 1.4 și primește 1.0. Flenu A 1.4 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 24% · Oaspete 20%

Goluri / meci

1.4 + 1.4

Peste 2.5

1.55 · forma 40% / 100%

GG

Da 1.61 · Nu 2.20

Analiză Standard Liege U23 – Flenu A

Standard Liege U23 o primește pe Flenu A duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în National Division 1 - ACFF (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Standard Liege U23 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Flenu A are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 19 goluri primite (1,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Standard Liege U23 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.61 / 3.80 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 56% pentru Standard Liege U23, 24% pentru egal și 20% pentru Flenu A. Favorită e Standard Liege U23. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.20.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,60 – 1,20) și cele deduse din cote (1,95 – 1,12) și ajunge la 2,28 goluri estimate pentru Standard Liege U23 și 1,16 pentru Flenu A, adică 3,44 în total. Cu aceste valori, Standard Liege U23 câștigă în 63% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Flenu A câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorStandard Liege U23Flenu A
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-20-0-5
Puncte / meci1,400,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)5 (1,0)19 (3,8)
% Peste 2.540%100%
% GG40%80%
Goluri estimate (model)2,281,16
Șanse de victorie (model)63%18%

Goluri estimate

2,28 – 1,16 · total 3,44

1X2 model

63% · 19% · 18%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Standard Li. ↓ / Flenu A →012345
0 3,2 3,7 2,2 0,8 0,2 0,1
1 7,3 8,5 4,9 1,9 0,6 0,1
2 8,3 9,7 5,6 2,2 0,6 0,1
3 6,3 7,3 4,3 1,6 0,5 0,1
4 3,6 4,2 2,4 0,9 0,3 0,1
5 1,6 1,9 1,1 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Standard Liege U23, coloane = goluri Flenu A.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Flenu A. Flenu A primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,80 goluri, cotele doar 3,07. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Standard Liege U23 are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.4
1.0
Primite / meci
3.8
40%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
100%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Standard Liege U23 – Flenu A?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Standard Liege U23 – Flenu A?

Meciul face parte din National Division 1 - ACFF (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Standard Liege U23 – Flenu A?

Cotele 1X2 sunt 1.61 / 3.80 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Standard Liege U23, 24% egal și 20% pentru Flenu A, cu Standard Liege U23 favorită la cota 1.61.

Câte goluri se așteaptă în Standard Liege U23 – Flenu A?

Modelul nostru estimează 3,44 goluri (2,28 pentru Standard Liege U23, 1,16 pentru Flenu A). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din National Division 1 - ACFF
17.10
21:00
Tubize-Braine – RFC Meux 1.803.75
17.10
21:00
Olympic Charleroi – RWDM 2.322.72