Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra
Ultimele 5 / 5: Stade Marocain marchează 1.0 și primește 1.2. Chabab Atlas Khenifra 0.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 33% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.0 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra
Stade Marocain o primește pe Chabab Atlas Khenifra sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Botola 2 (Maroc). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Stade Marocain are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Chabab Atlas Khenifra are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Stade Marocain stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Stade Marocain a câștigat 2, Chabab Atlas Khenifra a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 02.03.2026, s-a terminat Chabab Atlas Khenifra 1–0 Stade Marocain.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 2.75 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 41% pentru Stade Marocain, 33% pentru egal și 27% pentru Chabab Atlas Khenifra. Favorită e Stade Marocain.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Stade Marocain și 0,90 pentru Chabab Atlas Khenifra, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Stade Marocain câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Chabab Atlas Khenifra câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Stade Marocain | Chabab Atlas Khenifra |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 24% |
Goluri estimate
1,40 – 0,90 · total 2,30
1X2 model
49% · 27% · 24%
Peste 2.5 model
40% · cotă corectă 2.50
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute
| Stade Maroc. ↓ / Chabab Atla. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,0 | 9,0 | 4,1 | 1,2 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 14,0 | 12,6 | 5,7 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 9,8 | 8,8 | 4,0 | 1,2 | 0,3 | 0,0 |
| 3 | 4,6 | 4,1 | 1,9 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,6 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Stade Marocain, coloane = goluri Chabab Atlas Khenifra.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Chabab Atlas Khenifra. Chabab Atlas Khenifra primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.03.26 | Chabab Atlas Khenifra – Stade Marocain | — | 1–0 |
| 04.10.25 | Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra | — | 0–0 |
| 22.02.25 | Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra | — | 1–1 |
| 20.10.24 | Chabab Atlas Khenifra – Stade Marocain | — | 0–1 |
| 08.06.24 | Chabab Atlas Khenifra – Stade Marocain | — | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra?
Meciul face parte din Botola 2 (Maroc). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 2.75 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Stade Marocain, 33% egal și 27% pentru Chabab Atlas Khenifra, cu Stade Marocain favorită la cota 2.22.
Câte goluri se așteaptă în Stade Marocain – Chabab Atlas Khenifra?
Modelul nostru estimează 2,30 goluri (1,40 pentru Stade Marocain, 0,90 pentru Chabab Atlas Khenifra). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.