Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

ParaguayParaguay · Primera Division

Sportivo Luqueno - Rubio Nu

Statistici și rezultat final · vineri, 28 august

ParaguayPrimera Division · Paraguay Final
Sportivo Luqueno
ÎVÎVÎ
Final2-1Pauză 1-0
Rubio Nu
EEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Sportivo Luqueno 40%Egal 29%Rubio Nu 31%

Sportivo Luqueno 2-1 Rubio Nu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sportivo Luqueno 2-1 Rubio Nu (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Sportivo Luqueno, iar cotele fără marjă 40%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 2-1 avea 9,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (2-5) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Sportivo Luquenoîn meciRubio Nu
2
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sportivo Luqueno vs Rubio Nu

Sportivo Luqueno marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. Rubio Nu marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,4. La Rubio Nu, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sportivo Luquenoultimele 5Rubio Nu
1,20
Puncte / meci
1,00
1,0
Goluri marcate / meci
1,2
1,4
Goluri primite / meci
2,4
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Sportivo Luqueno și ultimele 5 Rubio Nu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sportivo Luqueno2-0-3

Î
Nacional Asuncion - Sportivo Luqueno24.08.26 · Primera Division
2-0
V
Paraguari AC - Sportivo Luqueno19.08.26 · Cupa
0-2
Î
Sportivo Luqueno - Libertad Asuncion16.08.26 · Primera Division
1-2
V
Sportivo San Lorenzo - Sportivo Luqueno09.08.26 · Primera Division
0-2
Î
Cerro Porteno - Sportivo Luqueno02.08.26 · Primera Division
3-0

Rubio Nu1-2-2

E2-2
E
Rubio Nu - Sportivo Trinidense22.08.26 · Primera Division
0-0
V
Club Guarani - Rubio Nu15.08.26 · Primera Division
2-3
Î
Rubio Nu - Deportivo Recoleta08.08.26 · Primera Division
1-3
Î
Olimpia Asuncion - Rubio Nu02.08.26 · Primera Division
5-0

Întâlniri directe Sportivo Luqueno - Rubio Nu

Sportivo Luqueno 0Egal 1Rubio Nu 1
E
Rubio Nu - Sportivo Luqueno03.05.2026 · pauză 0-0
0-0
Î
Sportivo Luqueno - Rubio Nu02.03.2026 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Sportivo Luqueno. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sportivo Luqueno - Rubio Nu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sportivo Luqueno2.3240% fără marjă
X · Egal3.2529% fără marjă
2 · Rubio Nu3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.54
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.63
Peste 2.5 2.15

Ambele marchează

GG Da 1.88
GG Nu 1.82

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.32
Pauză peste 1.5 3.10

Cornere

Sub 9.5 1.60
Peste 9.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Sportivo Luqueno - Rubio Nu s-a jucat vineri, 28 august, în Primera Division (Paraguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Sportivo Luqueno are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-7. Rubio Nu vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Sportivo Luqueno a câștigat niciodată, Rubio Nu o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 0,5 goluri în medie. Ultima: Rubio Nu - Sportivo Luqueno 0-0, pe 3 mai 2026.

Sportivo Luqueno pleacă favorită, la cota 2.32. Egalul e la 3.25, iar Rubio Nu la 3.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.15, iar GG la 1.88.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Sportivo Luqueno și 1,2 pentru Rubio Nu. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. La 1.35, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.36 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sportivo Luqueno - Rubio Nu

Goluri estimate: 1,50 Sportivo Luqueno și 1,20 Rubio Nu, total 2,70. 1X2 în model: 44% · 26% · 30%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-010,1%2-19,1%0-18,1%2-07,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Rubio Nu. Rubio Nu a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,0 goluri, după cote 2,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere2-5
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startSportivo Luqueno · 2.32
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sportivo Luqueno - Rubio Nu?

S-a jucat vineri, 28 august, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Sportivo Luqueno - Rubio Nu?

În Primera Division (Paraguay).

Unde s-a jucat Sportivo Luqueno - Rubio Nu?

Pe Stadionul Feliciano Cáceres, în Luque, vineri, 28 august, ora 22:00 (ora României).

Cine era favorită în Sportivo Luqueno - Rubio Nu?

Sportivo Luqueno pleca favorită, la cota 2.32. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Sportivo Luqueno - Rubio Nu?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →