Club Guarani – Nacional Asuncion
Ultimele 5 / 5: Club Guarani marchează 1.2 și primește 0.8. Nacional Asuncion 1.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 30% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
2.32 · forma 20% / 40%
GG
Da 1.97 · Nu 1.74
Analiză Club Guarani – Nacional Asuncion
Club Guarani o primește pe Nacional Asuncion sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Primera Division (Paraguay). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Club Guarani are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nacional Asuncion are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Club Guarani a câștigat 3, Nacional Asuncion a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 10.08.2026, s-a terminat Nacional Asuncion 0–0 Club Guarani.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.10 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 7,2% pe piața asta), rămân 36% pentru Club Guarani, 30% pentru egal și 34% pentru Nacional Asuncion. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.32 și sub 2.5 la 1.54, adică 40% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.74.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,20) și cele deduse din cote (1,15 – 1,13) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Club Guarani și 1,16 pentru Nacional Asuncion, adică 2,24 în total. Cu aceste valori, Club Guarani câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Nacional Asuncion câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | Club Guarani | Nacional Asuncion |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-3-0 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,08 | 1,16 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 37% |
Goluri estimate
1,08 – 1,16 · total 2,24
1X2 model
34% · 29% · 37%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| Club Guarani ↓ / Nacional As. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,6 | 12,3 | 7,2 | 2,8 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 11,5 | 13,3 | 7,7 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 6,2 | 7,2 | 4,2 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,2 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Guarani, coloane = goluri Nacional Asuncion.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Club Guarani 34%, egal 29%, Nacional Asuncion 37%. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.08.26 | Nacional Asuncion – Club Guarani | 0–0 | 0–0 |
| 04.05.26 | Club Guarani – Nacional Asuncion | 0–0 | 0–1 |
| 01.03.26 | Nacional Asuncion – Club Guarani | 0–0 | 1–1 |
| 14.11.25 | Club Guarani – Nacional Asuncion | 0–2 | 0–4 |
| 21.09.25 | Club Guarani – Nacional Asuncion | 0–0 | 2–0 |
| 13.07.25 | Nacional Asuncion – Club Guarani | 0–0 | 1–0 |
| 27.04.25 | Club Guarani – Nacional Asuncion | 1–0 | 2–1 |
| 15.02.25 | Nacional Asuncion – Club Guarani | 1–1 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Club Guarani – Nacional Asuncion?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Club Guarani – Nacional Asuncion?
Meciul face parte din Primera Division (Paraguay). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Club Guarani – Nacional Asuncion?
Cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.10 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Club Guarani, 30% egal și 34% pentru Nacional Asuncion, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Club Guarani – Nacional Asuncion?
Modelul nostru estimează 2,24 goluri (1,08 pentru Club Guarani, 1,16 pentru Nacional Asuncion). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.