Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

Costa RicaCosta Rica · Primera Division

Sporting San Jose - Escorpiones Belen

Statistici și rezultat final · marți, 18 august

Costa RicaPrimera Division · Costa Rica Final
Sporting San Jose
VÎEEE
Final2-0Pauză 2-0
Escorpiones Belen
ÎEÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Sporting San Jose 61%Egal 22%Escorpiones Belen 16%

Sporting San Jose 2-0 Escorpiones Belen: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sporting San Jose 2-0 Escorpiones Belen (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Sporting San Jose, iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 53%). Scorul exact 2-0 avea 9,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Sporting San Joseîn meciEscorpiones Belen
8
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sporting San Jose vs Escorpiones Belen

Sporting San Jose marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Escorpiones Belen marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. La Sporting San Jose, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Sporting San Joseultimele 5Escorpiones Belen
1,20
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Sporting San Jose și ultimele 5 Escorpiones Belen, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sporting San Jose1-3-1

V
Sporting San Jose - Escorpiones Belen18.08.26 · Primera Division
2-0
Î
Cartagines - Sporting San Jose08.08.26 · Primera Division
2-1
E
Puntarenas - Sporting San Jose02.08.26 · Primera Division
1-1
E
Sporting San Jose - Alajuelense26.07.26 · Primera Division
1-1
E
Herediano - Sporting San Jose26.04.26 · Primera Division
0-0

Escorpiones Belen2-1-2

Î
Sporting San Jose - Escorpiones Belen18.08.26 · Primera Division
2-0
E
Escorpiones Belen - Municipal Perez Zeledon09.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Alajuelense - Escorpiones Belen02.08.26 · Primera Division
2-1
V
Cd San Carlos - Escorpiones Belen27.07.26 · Primera Division
0-3
V
Escorpiones Belen - Guadalupe19.07.26 · Play-offs 1/2
3-0

Întâlniri directe Sporting San Jose - Escorpiones Belen

Sporting San Jose 1Egal 0Escorpiones Belen 0
V
Sporting San Jose - Escorpiones Belen18.08.2026 · pauză 2-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Sporting San Jose. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sporting San Jose - Escorpiones Belen

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sporting San Jose1.5061% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Escorpiones Belen5.7516% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.07
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.24
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.77
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.57

Cornere

Sub 9.5 1.66
Peste 9.5 2.10

Analiza de dinainte de meci

Sporting San Jose - Escorpiones Belen s-a jucat marți, 18 august, în Primera Division (Costa Rica). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sporting San Jose vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Escorpiones Belen are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Sporting San Jose - Escorpiones Belen 2-0, pe 18 august 2026.

Casele o dau favorită pe Sporting San Jose, la 1.50, cu egalul la 4.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.77.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,4 pentru Sporting San Jose și 1,0 pentru Escorpiones Belen. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 46% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. La 1.15, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 58%. Cota de 1.92 e peste cea corectă (1.72). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Sporting San Jose - Escorpiones Belen

Goluri estimate: 1,39 Sporting San Jose și 0,98 Escorpiones Belen, total 2,37. 1X2 în model: 46% · 27% · 27%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-013,0%1-112,7%0-09,3%0-19,2%2-09,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,0 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Sporting San Jose e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză2-0
Cornere8-5
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startSporting San Jose · 1.50
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sporting San Jose - Escorpiones Belen?

S-a jucat marți, 18 august, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Sporting San Jose - Escorpiones Belen?

În Primera Division (Costa Rica).

Unde s-a jucat Sporting San Jose - Escorpiones Belen?

Pe Estadio Puente Piedra, în Grecia, marți, 18 august, ora 05:00 (ora României).

Cine era favorită în Sporting San Jose - Escorpiones Belen?

Sporting San Jose pleca favorită, la cota 1.50. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Sporting San Jose - Escorpiones Belen?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →