Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

Smedby AIS – IK Sleipner

Smedby AIS
—
15:00 Duminică, 18 octombrie
IK Sleipner
—
13.15 X3.55 21.97
1X1.67 X21.26 121.21

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 25% · Oaspete 46%

Goluri / meci

—

Peste 2.5

1.49

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Smedby AIS – IK Sleipner

Smedby AIS o primește pe IK Sleipner duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pentru Smedby AIS nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru IK Sleipner nu avem meciuri recente în baza de date.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.55 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 29% pentru Smedby AIS, 25% pentru egal și 46% pentru IK Sleipner. Favorită e IK Sleipner. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru Smedby AIS și 1,79 pentru IK Sleipner, adică 3,17 în total. Cu aceste valori, Smedby AIS câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 23%, iar IK Sleipner câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.

Statistici-cheie
IndicatorSmedby AISIK Sleipner
Meciuri analizate00
V-E-Î0-0-00-0-0
Puncte / meci0,000,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)0 (0,0)0 (0,0)
% Peste 2.50%0%
% GG0%0%
Goluri estimate (model)1,381,79
Șanse de victorie (model)30%47%

Goluri estimate

1,38 – 1,79 · total 3,17

1X2 model

30% · 23% · 47%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Smedby AIS ↓ / IK Sleipner →012345
0 4,2 7,5 6,7 4,0 1,8 0,6
1 5,8 10,4 9,3 5,5 2,5 0,9
2 4,0 7,2 6,4 3,8 1,7 0,6
3 1,8 3,3 2,9 1,8 0,8 0,3
4 0,6 1,1 1,0 0,6 0,3 0,1
5 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Smedby AIS, coloane = goluri IK Sleipner.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).

Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.

Întrebări frecvente

La ce oră începe Smedby AIS – IK Sleipner?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Smedby AIS – IK Sleipner?

Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Smedby AIS – IK Sleipner?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.55 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Smedby AIS, 25% egal și 46% pentru IK Sleipner, cu IK Sleipner favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Smedby AIS – IK Sleipner?

Modelul nostru estimează 3,17 goluri (1,38 pentru Smedby AIS, 1,79 pentru IK Sleipner). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.