Sâmbătă17 octombrie
Live 56 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Campeonato Nacional II (F)

Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)

Sl Benfica B (F)
VVVVV
19:00 Sâmbătă, 17 octombrie
CA Ouriense (F)
VÎEÎÎ
11.14 X6.70 211.00
1X— X24.10 121.05

Ultimele 5 / 5: Sl Benfica B (F) marchează 2.8 și primește 0.6. CA Ouriense (F) 2.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 79% · Egal 13% · Oaspete 8%

Goluri / meci

2.8 + 2.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)

Sl Benfica B (F) o primește pe CA Ouriense (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Campeonato Nacional II (F) (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sl Benfica B (F) are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 3 goluri primite (2,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CA Ouriense (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sl Benfica B (F) stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Sl Benfica B (F) a câștigat 3, CA Ouriense (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat CA Ouriense (F) 1–0 Sl Benfica B (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 79% pentru Sl Benfica B (F), 13% pentru egal și 8% pentru CA Ouriense (F). Favorită e Sl Benfica B (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Sl Benfica B (F) și 1,30 pentru CA Ouriense (F), adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Sl Benfica B (F) câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 20%, iar CA Ouriense (F) câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 21 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSl Benfica B (F)CA Ouriense (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-01-1-3
Puncte / meci3,000,80
Goluri marcate (medie)14 (2,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)3 (0,6)8 (1,6)
% Peste 2.580%40%
% GG60%60%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)2,201,30
Șanse de victorie (model)58%22%

Goluri estimate

2,20 – 1,30 · total 3,50

1X2 model

58% · 20% · 22%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sl Benfica . ↓ / CA Ouriense. →012345
0 3,0 3,9 2,6 1,1 0,4 0,1
1 6,6 8,6 5,6 2,4 0,8 0,2
2 7,3 9,5 6,2 2,7 0,9 0,2
3 5,4 7,0 4,5 2,0 0,6 0,2
4 2,9 3,8 2,5 1,1 0,4 0,1
5 1,3 1,7 1,1 0,5 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sl Benfica B (F), coloane = goluri CA Ouriense (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CA Ouriense (F). CA Ouriense (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Sl Benfica B (F) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
2.0
0.6
Primite / meci
1.6
100%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)?

Meciul face parte din Campeonato Nacional II (F) (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Sl Benfica B (F), 13% egal și 8% pentru CA Ouriense (F), cu Sl Benfica B (F) favorită la cota 1.14.

Câte goluri se așteaptă în Sl Benfica B (F) – CA Ouriense (F)?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (2,20 pentru Sl Benfica B (F), 1,30 pentru CA Ouriense (F)). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Campeonato Nacional II (F)
17.10
17:00
Famalicao (F) – GIL Vicente (F) 1.703.80