Sâmbătă17 octombrie
Live 56 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Campeonato Nacional II (F)

Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)

Rio Tinto (F)
VÎÎVE
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Juveforce Ponte Vagos (F)
ÎÎÎÎÎ
11.92 X3.75 23.15
1X1.27 X21.70 121.19

Ultimele 5 / 5: Rio Tinto (F) marchează 3.0 și primește 1.6. Juveforce Ponte Vagos (F) 0.8 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 24% · Oaspete 29%

Goluri / meci

3.0 + 0.8

Peste 2.5

1.45 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.45 · Nu 2.55

Analiză Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)

Rio Tinto (F) o primește pe Juveforce Ponte Vagos (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Campeonato Nacional II (F) (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rio Tinto (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Juveforce Ponte Vagos (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 14 goluri primite (0,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Rio Tinto (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.75 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 47% pentru Rio Tinto (F), 24% pentru egal și 29% pentru Juveforce Ponte Vagos (F). Favorită e Rio Tinto (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.55.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,90 – 1,20) și cele deduse din cote (1,84 – 1,41) și ajunge la 2,37 goluri estimate pentru Rio Tinto (F) și 1,30 pentru Juveforce Ponte Vagos (F), adică 3,67 în total. Cu aceste valori, Rio Tinto (F) câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Juveforce Ponte Vagos (F) câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorRio Tinto (F)Juveforce Ponte Vagos (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-20-0-5
Puncte / meci1,400,00
Goluri marcate (medie)15 (3,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)14 (2,8)
% Peste 2.560%80%
% GG40%60%
Goluri estimate (model)2,371,30
Șanse de victorie (model)61%20%

Goluri estimate

2,37 – 1,30 · total 3,67

1X2 model

61% · 19% · 20%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rio Tinto (. ↓ / Juveforce P. →012345
0 2,5 3,3 2,2 0,9 0,3 0,1
1 6,0 7,8 5,1 2,2 0,7 0,2
2 7,2 9,3 6,0 2,6 0,9 0,2
3 5,7 7,3 4,8 2,1 0,7 0,2
4 3,3 4,4 2,8 1,2 0,4 0,1
5 1,6 2,1 1,3 0,6 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rio Tinto (F), coloane = goluri Juveforce Ponte Vagos (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Rio Tinto (F). Rio Tinto (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Juveforce Ponte Vagos (F). Juveforce Ponte Vagos (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,25. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Rio Tinto (F) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.55, pentru care modelul calculează 34%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.0
Goluri / meci
0.8
1.6
Primite / meci
2.8
40%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
80%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)?

Meciul face parte din Campeonato Nacional II (F) (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.75 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Rio Tinto (F), 24% egal și 29% pentru Juveforce Ponte Vagos (F), cu Rio Tinto (F) favorită la cota 1.92.

Câte goluri se așteaptă în Rio Tinto (F) – Juveforce Ponte Vagos (F)?

Modelul nostru estimează 3,67 goluri (2,37 pentru Rio Tinto (F), 1,30 pentru Juveforce Ponte Vagos (F)). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Campeonato Nacional II (F)
17.10
17:00
Famalicao (F) – GIL Vicente (F) 1.703.80