Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

Hong KongHong Kong · 1st Division

Sky Leader FC – Resources Capital

Sky Leader FC
ÎVÎÎV
08:00 Duminică, 18 octombrie
Resources Capital
EVVEV
19.70 X6.80 21.15
1X4.00 X2— 121.04

Ultimele 5 / 5: Sky Leader FC marchează 1.2 și primește 2.2. Resources Capital 4.4 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 9% · Egal 13% · Oaspete 78%

Goluri / meci

1.2 + 4.4

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Sky Leader FC – Resources Capital

Sky Leader FC o primește pe Resources Capital duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în 1st Division (Hong Kong). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sky Leader FC are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Resources Capital are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 22 de goluri marcate și 8 goluri primite (4,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Resources Capital stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Sky Leader FC a câștigat 2, Resources Capital a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 7,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat Resources Capital 1–5 Sky Leader FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 9.70 / 6.80 / 1.15. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 9% pentru Sky Leader FC, 13% pentru egal și 78% pentru Resources Capital. Favorită e Resources Capital.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Sky Leader FC și 3,30 pentru Resources Capital, adică 4,70 în total. Cu aceste valori, Sky Leader FC câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Resources Capital câștigă în 74%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–3, cu 7,6%.

Statistici-cheie
IndicatorSky Leader FCResources Capital
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-2-0
Puncte / meci1,202,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)22 (4,4)
Goluri primite (medie)11 (2,2)8 (1,6)
% Peste 2.580%80%
% GG60%100%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,403,30
Șanse de victorie (model)13%74%

Goluri estimate

1,40 – 3,30 · total 4,70

1X2 model

13% · 13% · 74%

Peste 2.5 model

85% · cotă corectă 1.18

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
1%0
4%1
10%2
16%3
18%4
51%5+

Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sky Leader . ↓ / Resources C. →012345
0 0,9 3,0 5,0 5,4 4,5 3,0
1 1,3 4,2 6,9 7,6 6,3 4,2
2 0,9 2,9 4,9 5,3 4,4 2,9
3 0,4 1,4 2,3 2,5 2,1 1,4
4 0,1 0,5 0,8 0,9 0,7 0,5
5 0,0 0,1 0,2 0,2 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sky Leader FC, coloane = goluri Resources Capital.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sky Leader FC. Sky Leader FC primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Resources Capital. Resources Capital primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Resources Capital are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18). Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–3 (7,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
4.4
2.2
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sky Leader FC – Resources Capital?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sky Leader FC – Resources Capital?

Meciul face parte din 1st Division (Hong Kong). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sky Leader FC – Resources Capital?

Cotele 1X2 sunt 9.70 / 6.80 / 1.15. Fără marjă, asta înseamnă 9% pentru Sky Leader FC, 13% egal și 78% pentru Resources Capital, cu Resources Capital favorită la cota 1.15.

Câte goluri se așteaptă în Sky Leader FC – Resources Capital?

Modelul nostru estimează 4,70 goluri (1,40 pentru Sky Leader FC, 3,30 pentru Resources Capital). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–3.

Alte meciuri din 1st Division
18.10
08:30
Wofoo SE – Citizen AA 1.306.70
18.10
08:30
South China AA – Lucky Mile 1.0813.00
18.10
10:30
Central & Western – Hoi King 1.574.20
18.10
10:30
Tung Sing – Leaper FC 1.326.60
18.10
12:30
Bright Cerulean – Kui Tan SC 6.601.29
11.10
12:30
Kui Tan SC – Sham Shui Po 1–2